X Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

X Turniej Piłki Siatkowej Plażowej - relacja

W niedzielę 11 września 2016r. na boiskach do siatkówki plażowej na terenie obiektu rekreacyjno-sportowego w Gostyni rozegrany został jubileuszowy - X Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Wyry.

W otwartej, prawdziwie sportowej atmosferze, przez kilka godzin na gostyńskich boiskach rywalizowały ze sobą dwuosobowe zespoły żeńskie, męskie i mieszane.

Rywalizacja w towarzyskim turnieju, zorganizowanym z myślą o wszystkich chętnych pasjonatach plażówki, toczyła się przez część niedzieli w godzinach od 9.00 do 16.00. W zależności od typu składu, pary rozgrywały między sobą pojedynki w ramach trzech kategorii: Open, Kobiety oraz Mixt. Mecze prowadzone były równolegle na trzech arenach dostępnych przy ul. Rybnickiej. Wszystkie, od meczu pierwszego do ostatnich meczy finałowych w ramach kategorii, przebiegały w zgodzie z przepisami Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zawodnicy i organizatorzy nie mogli wymarzyć sobie lepszej pogody na przeprowadzenie turniejowych rozgrywek w plażówce. Mimo że właściwe letnie miesiące już za nami, nad błękitem nieba górowało słońce. Co prawda rano wszystkich przywitała gęsta mleczna mgła znad rzeki Gostynki, ale ta była tylko zwiastunem upałów. Dzień w całości upłynął pod znakiem iście plażowej pogody.

Na zakończenie turnieju wyróżniono najlepsze pary.

Wójt Gminy Wyry pani Barbara Prasoł wręczyła zwycięzcom poszczególnych kategorii pamiątkowe puchary i dyplomy, a także drobne nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w Turnieju, a Zakładom Mięsnym Henryk Kania z Pszczyny serdeczne wyrazy podziękowania za przepyszną kiełbaskę przekazaną na turniej jak zwykle nieodpłatnie!!!

Logo Henryk Kania.png
Wyniki końcowe: