Eliminacje Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska - MIXT - II tura 19.07.2015

W dniu 19.07.2015 (niedziela) na boiskach plażowych w Gostyni odbył się turniej eliminacyjny Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska w siatkówce plażowej w kategorii mixtów. Do Gostyni przyjechało 12 par z całego województwa. Rywalizowano w systemie brazylijskim do dwóch przegranych meczy. Turniej ten był kwalifikacją ŚZPS do Finałów Mistrzostw Śląska, które będą miały miejsce 26.07.2015 roku w Morsku, gdzie zagra najlepszych 8 par wyłonionych w eliminacjach.

Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, tzn. 34 stopniowego upału i palącego słońca, zawodnicy rozegrali bardzo dobry turniej, który (jak podkreślali sędziowie) stał na wysokim poziomie. Po siedmiogodzinnej rywalizacji ostatecznie triumf odniosła para Marta Wójcik i Robert Porwoł, która w finale pokonała 2:1 w setach parę Karina Jakuć i Kamil Łyczko.