VI Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

Plażówka w Gostyni w strugach deszczu

W dniu 26 sierpnia 2012 roku (niedziela) na boiskach Domu Przyjęć Okolicznościowych „Gostyniec” w Gostyni rozegrano VI Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Wyry. Zawodnikom nie przeszkodziła iście jesienna pogoda oraz strugi padającego deszczu. Na szczęście pod koniec turnieju przestało padać i dla wszystkich wytrwałych par zaświeciło słońce.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 16 par męskich oraz 6 kobiecych – z uwagi na kiepską aurę do turnieju zdecydowało się przystąpić 12 par męskich oraz 4 kobiece. Ogółem w turnieju wzięło udział 32 zawodników. Cieszy fakt, że na turniej przyjeżdżają pary spoza powiatu mikołowskiego, a nawet spoza województwa śląskiego (w tym roku gościliśmy zawodników również z województw świętokrzyskiego i dolnośląskiego).

Turniej Open jak i turniej Kobiet rozegrano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczy).  Mecze były bardzo zacięte i obfitowały w niesamowite akcje zarówno w ataku jak i w obronie.

Wyniki Turnieju OPEN: 

1. Rafał Borkowski  (Mikołów) / Adam Potempa (Dębieńsko)

2. Hubert Klyta (Tychy) / Paweł Kristof (Czechowice)

3. Jakub Przywara (Żory) / Tomasz Przywara (Żory)

4. Robert Bąk (Tychy)  / Paweł Staszkiewicz (Wrocław)

5-6 Marek Działowski (Suchedniów)/ Piotr Chrzęszczyk (Gostyń)

      Mariusz Kubica (Orzesze)/Dariusz Hanuszkiewicz (Łaziska)

7-8. Rafał Bondel/Artur Bondel (Tychy)
       Horajski/Ibrom (Katowice)

          9-12. Kinga Kowolik/Piotr Kocima (Gostyń)

           Mariusz Androsiuk (Chorzów)/Paweł Fritz (Wyry)

          Adrian Szczyrba/Grzegorz Frejno (Gostyń)

          Tomasz Kula/Mateusz Warelt (Tychy)

Wyniki turnieju KOBIET:

1. Paulina Duda (Katowice)

    Kamila Colik (Katowice)

2. Angelika Bruderek (Łaziska)

     Zofia Stawarska (Łaziska)

3. Kinga Kowolik (Gostyń)

    Marta Chrzęszczyk (Gostyń)

4. Ewa Gwóźdź (Wyry)

    Paulina Moroń (Wyry)

Pierwsze trzy pary w każdej kategorii otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pary które uplasowały się na miejscach czwartych – upominki, które na zakończenie wręczyła Pani Wójt Gminy Wyry Barbara Prasoł. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju - Paulinę Dudę  oraz najlepszego zawodnika – Paweł Staszkiewicz, oboje oni zostali nagrodzeni upominkami.

Turniej rozegrano pod hasłem „ŚWIADOMI ZAGROŻENIA”. Poza zaangażowaniem wykazanym na boiskach wszyscy uczestnicy Turnieju włączyli się w Społeczną kampanię informacyjno-edukacyjną „Świadomi zagrożenia” zainicjowaną przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Kampania ma za zadanie ograniczyć dramatyczną skalę problemu zagrożenia pożarowego naszych lasów i doprowadzić do zmniejszenia ich liczby. Dzięki sponsorowi akcji wszyscy uczestnicy turnieju  dodatkowo otrzymali promujące akcję koszulki, płyty oraz torby.

Sponsorowi akcji, serdecznie dziękujemy!

Serdeczne podziękowania dla Państwa Kowalskich – właścicieli  Domu Przyjęć Okolicznościowych „Gostyniec” w Gostyni za życzliwość i udostępnienie boisk do gry w siatkówkę plażową.

Ogromne podziękowania również w stronę fundatorów poczęstunku  dla wszystkich zawodników turnieju tj: Panu Henrykowi Serafinowi -firma „KODRIN” za ufundowanie kiełbasek oraz Państwu Gorzawskim - właścicielom Piekarni w Gostyni za podarowanie chleba.