II Turniej Siatkówki Plażowej w ramach Otwartych Mistrzostw Śląska ŚZPS 12.06.2016

Turniej Eliminacyjny Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej

25 par mieszanych (miksty) zagrało w II Turnieju Siatkówki Plażowej w ramach Otwartych Mistrzostw Śląska ŚZPS, który odbył się w niedzielę 12 czerwca 2016r. na boiskach do piłki siatkowej w Gostyni na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Rybnickiej.

Rywalizacja w towarzyskim turnieju mikstów toczyła się przez część niedzieli w godzinach od 9.45 do 16.50. Odbywała się równolegle na wszystkich trzech boiskach przez kolejne fazy turnieju, aż do dwóch finałowych starć o pierwsze i trzecie miejsce między najlepszymi parami.

Potyczki kolejnych par niemal od początku turnieju przebiegały w iście plażowych warunkach, za sprawą prawdziwie letniej pogody. Momentami trudu było określić, czy turniej wciąż odbywa się w Gostyni czy już nie aby na jednej z nadbałtyckich plaż, tym bardziej ze znad rzeki Gostynki przyjemnie zawiewał chłodny wiatrzyk. Z tych sprzyjających warunków chętnie korzystali tak zawodnicy, jak i kibice, którzy dosłownie „plażowali” na szerokiej murawie rozpostartej za boiskami kompleksu rekreacyjno-sportowego.

Wyniki Turnieju Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej:

Miejsce I: Jakuć Karina /Filipowicz Paweł

Miejsce II: Grząślewicz Weronika / Zawadzki Paweł

Miejsce III: Małek Aleksandra / Madej Maciej

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej rywalizacji.

Organizatorem II Turnieju Siatkówki Plażowej w Gostyni, rozegranego w ramach Otwartych Mistrzostw Śląska ŚZPS, była Gmina Wyry (zapewniająca odpowiednio wyposażone boiska do gry, obsługę sędziowską, wodę mineralną dla zawodników i ciepły prowiant, a także nagrody dla czterech najlepszych par turnieju) – reprezentowana przez pana Piotra Chrzęszczyka, przewodniczącego Gminnej Rady Sportu oraz Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach (odpowiedzialny za internetową obsługę mistrzostw i promocję).

Tekst i zdjęcia: Patryk Fila