Budowa Otwartej Strefy Aktywności w Wyrach przy ul. Markiela

Okres realizacji: 2021

Program: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020; Poddziałanie „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”.

Wartość projektu: 161 615,08 zł

Finansowanie:

• 87 540,00 zł – środki Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020
  • 74 075,08 zł – środki pochodzące z budżetu Gminy Wyry

Opis projektu:

Przedsięwzięcie zakładało osiągnięcie następujących celów:

1. Podniesienie atrakcyjności rekreacyjnej obszaru przy obiekcie sportowo – rekreacyjnym im. Braci Góralczyków w Wyrach poprzez budowę placu zabaw z siłownią na wolnym powietrzu oraz elementami małej infrastruktury.
  2. Wzmocnienie integracji pomiędzy mieszkańcami poprzez zwiększenie liczby miejsc sprzyjającym spotkaniom.
  3. Wzrost aktywności mieszkańców poprzez stworzenie większej ilości obiektów umożliwiających spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Infrastruktura zapewni zaspokojenie potrzeb najmłodszych mieszkańców gminy Wyry, ich rodziców oraz opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi. Infrastruktura będzie ogólnodostępna bez względu na zamożność, sprawność fizyczną czy aktywność.
  4. Urozmaicenie obecnie dostępnych form aktywnego wypoczynku (jazda na rowerze, bieganie, piłka nożna) o nowe możliwości.

Na zakres rzeczowy przedsięwzięcia składają się:

• trzy urządzenia sprawnościowe placu zabaw tj. zestaw sprawnościowy dla dzieci młodszych, ścianka heksagon, huśtawka bocianie gniazdo,
  • siedem urządzeń siłowych tj. orbitrek, biegacz, rower, wyciskanie siedząc/wyciąg górny, wioślarz, wahadło podwójne, koło Tai Chi podwójne,
  • stół do gry w szachy/warcaby,
  • cztery ławki z oparciem,
  • kosz na śmieci,
  • tablica z regulaminem,
  • nawierzchnia bezpieczna z materiałów przepuszczalnych, układanych z mat gumowych
    100 cm x 150 cm, amortyzujących upadek dzieci,
  • ogrodzenie panelowe wysokości 1,00 m wraz z furtką.