VIII Turniej Piłki Nożnej „Dzikich Drużyn” cd

VIII Turniej Dzikich Drużyn w Piłce Nożnej (część II)

W sobotę 10 września 2016r. na terenie obiektu rekreacyjno-sportowego w Gostyni rozegrano VIII Turniej „Dzikich Drużyn” w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Wyry.

W zmaganiach wzięło udział osiem nieformalnych drużyn piłkarskich: dwie z Gostyni, dwie z Wyr, jedna z Łazisk, jedna z Mikołowa, jedna z Orzesza i jedna Rudy Śląskiej. Celem turnieju było propagowanie aktywnego wypoczynku i integracji społecznej.

Rywalizacja w ramach sobotniego turnieju rozpoczęła się od fazy grupowej w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie drużyny, które po wcześniejszej weryfikacji zameldowały się o godz. 9.00 na płycie boiska, podzielono na dwie grupy – Grupę A i Grupę B, po cztery drużyny każda. W tym roku w otwartej kategorii obejmującej zawodników od rocznika 1999 i starszych, wystąpiło osiem zespołów: „Bawarczycy”, „Intrwerki”, „KFZ Kaufhaus”, „KS Raciorze”, „Młodzi, Piękni, Zdolni”, „Oldboye”, „Pasterze” oraz „Zagłada Gostyń”.

Do fazy półfinałowej zakwalifikowały się dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym półfinałowym meczu zagrali „KS Raciorze” (najlepsi w grupie A) z drużyną „Oldboye” (dwójką z grupy B) – spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4. W meczu drugim zagrali z kolei „Bawarczycy” (najlepsi w grupie B) z zespołem „Młodzi, Piękni, Zdolni” (drugą drużyną z grupy A) – mecz zakończył się rezultatem 2:0. W finale, w meczu o trzecie miejsce zagrali „KS Raciorze” z „Młodzi, Piękni, Zdolni”, a w meczu o pierwsze „Bawarczycy” z „Oldboye”. W wyniku tych starć pierwsze miejsce w turniejowej klasyfikacji zajęli „Bawarczycy”, drugie „Oldboye”, a trzecie „KS Raciorze”.

Wszystkie mecze rozegrane w ramach turnieju „Dzikich Drużyn” odbyły się pod pieczą zespołu sędziowskiego, na dwóch identycznych boiskach do piłki nożnej, odpowiednio wydzielonych z głównej płyty. Podczas meczu drużynę na boisku tworzyło sześciu graczy (bramkarz i pięciu zawodników w polu). Każdy mecz składał się z dziesięciominutowych połów.

Serdecznie podziękowania sponsorowi turnieju – Zakładom Mięsnym Henryk Kania S.A. z Pszczyny za przekazaną nieodpłatnie kiełbasę dla wszystkich uczestników turnieju.

Logo Henryk Kania.png

Na zakończenie turnieju wyróżniono zwycięskie ekipy. Wójt Gminy Wyry pani Barbara Prasoł nagrodziła pamiątkowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi trzy najlepsze drużyny turnieju, a dodatkowo także zawodnika z największą liczbą bramek na koncie.

Cały turniej przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji przy wsparciu zgromadzonych na trybunach kibiców, którzy dopingowali wybrane drużyny. Wszystkim zgromadzonym na gostyńskim boisku uczestnikom wydarzenia, tak zawodnikom jak i kibicom, przez cały dzień sprzyjała wspaniała, jeszcze w pełni wakacyjna pogoda.

Turniej „Dzikich Drużyn” to stały element kalendarza sportowych wydarzeń. Jest dorocznie organizowany przez Wójta Gminy Wyry oraz Gminną Radę Sportu we współpracy z Zarządem KS „Fortuna” Wyry, któremu bardzo dziękujemy za pomoc. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego turnieju, jak i niedzielnego turnieju siatkówki plażowej kierujemy także na ręce pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wyrach.