I Gminny Majskating - jeździmy na rolkach

I Gminny Majskating

Rolkarze przejęli szkolne boisko! W Gostyni odbył się I Gminny Majskating.


W sobotę 14 maja 2016r. z inicjatywy firmy Fun For Family, Wójta Gminy Wyry i Gminnej Rady Sportu na boisku szkolnym w Gostyni odbyło się specjalne wydarzenie dla rolkarzy z terenu gminy pod nazwą „I Gminny Majskating – jeździmy na rolkach”, w którym udział wzięło kilkunastu entuzjastów.


Miejscowi rolkarze w pełnym rynsztunku stawili się na boisku jeszcze przed 14.00 – na płycie spotkali się przede wszystkim młodzi mieszkańcy, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, ale wśród nich nie zabrakło i nieco starszych mieszkańców, na ogół rodziców młodszych uczestników. Wszystkich zgromadzonych o pełnej godzinie oficjalnie powitała Wójt Gminy Wyry pani Barbara Prasoł oraz pani Marta Kucharczyk z Fun For Family. Krótki wstęp uświetnił pokaz zespół cheerleaderek oraz tanecznego duetu uczennic z Zespołu Szkół.


Na początku właściwej części imprezy wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe – grupę młodszą dla klas 1-3 SP oraz grupę starszą dla pozostałych, starszych uczestników. Po krótkiej rozgrzewce na trawie boisko wypełnili rozpromienieni rolkarze, a zabawa rozpoczęła się na dobre.


Wszyscy uczestnicy przez ponad dwie godziny brali czynny udział w licznych atrakcjach o zróżnicowanym stopniu trudności, przygotowanych przez organizatorów przy wsparciu trójki instruktorów z Inline Academy – Iwony, Darka i Kamila. Pod ich czujnym okiem każdy mógł spróbować swoich sił na kilku torach przygotowanych tak, by poprzez zabawę móc doskonalić technikę jazdy. W trakcie zabaw początkujący poznawali podstawowe „chwyty” i triki, a bardziej zaawansowani mogli zasięgnąć fachowych porad z myślą o przyszłych rolkowych szaleństwach. W chwilach pomiędzy kolejnymi rundami, zgodnie z zamierzeniami organizatorów, uczestnicy chętnie dzielili się z sobą wrażeniami i nabytymi umiejętnościami.


Po serii ćwiczeń zawodnicy zmierzyli się w dwóch niełatwych rolkowych konkurencjach. W pierwszej należało w jak najkrótszym czasie pokonać tor przeszkód, w drugiej jak największą ilość razy ukończyć przejazd pod wciąż obniżającą się z każdą rundą tyczką. Obie grupy sprawnie poradziły sobie z zadaniami. Udało się też wyłonić najlepszych zawodników w obu grupach wiekowych.

Mistrzami slalomu (tor) zostali:

grupa młodsza:
Piotr Ignaszak - I miejsce
Julia Węgierek - II miejsce
Tomasz Rydzak - III miejsce

grupa starsza:
Wojciech Hanus - I miejsce
Wiktor Kubica i Kamil Ludwik - II miejsce


w konkurencji "Mistrz przejazdu pod tyczką" zwycięzcami zostali:

grupa młodsza:
Zosia Konieczny i Oliwia Hutter - I miejsce
Klaudia Kuchta - II miejsce

grupa starsza:
Radek Pięknik - I miejsce
Maciek Bogdziun - II miejsce
Mateusz Marciniak - III miesce


Na zakończenie nie zabrakło pamiątkowych dyplomów uczestnictwa i drobnych upominków dla wszystkich rolkarzy. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali ponadto dodatkowe nagrody rzeczowe.

W imprezie pn. „I Gminny Majskating – jeździmy na rolkach” mógł wziąć udział każdy, kto potrafi jeździć na rolkach, po wcześniejszym zgłoszeniu udziału drogą elektroniczną na adres Urzędu Gminy Wyry w terminie do 9 maja. Kto nie zdążył, nie powinien się zrazić. Kolejna okazja do wspólnych wyczynów na łyżworolkach być może jeszcze w tym roku! Organizatorzy nie wykluczyli, że w kolejnych miesiącach uda się zorganizować podobną imprezę ponownie. Do zobaczenia w większym składzie w wakacje lub na jesieni?
Autor tekstu: Patryk Fila