I Gminny Rodzinny Rajd Górski

Wójt Gminy Wyry oraz Gminna Rada Sportu zorganizowała I Rodzinny Rajd Górski. W sobotę 27 kwietnia 2013r. czterdzieści osób wyruszyło autobusem pod Dębowiec. Zielonym szlakiem turyści, pod przewodnictwem pani Barbary Rożek, wyruszyli w kierunku schroniska na Szyndzielni.

Po krótkim odpoczynku na szczycie grupa powędrowała żółtym szlakiem na szczyt Koziej Góry. W grupie prawie połowę stanowiły dzieci i młodzież w bardzo różnym wieku. Najmłodszy uczestnik liczył sobie około trzech lat. Grupie dzielnie towarzyszył na wózku Jaś Napolski.

Po osiągnięciu szczytu wędrowcy upiekli smaczne kiełbaski zasponsorowane przez Urząd Gminy Wyry. W radosnych humorach i przy sprzyjającej pogodzie wszyscy bezpiecznie zeszli ze szczytu.

Pierwszy wyjazd rodzinny w góry należy zaliczyć do bardzo udanych. Uczestnicy już wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnych wyprawach.

Organizatorzy serdecznie dziękuję wszystkim za uczestnictwo!