III Rodzinny Rajd Rowerowy

III Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem „Świadomi Zagrożenia”

Trzeci Rodzinny Rajd Rowerowy w Wyrach zorganizowany przez Wójta Gminy Wyry i Radę Sportu Gminy Wyry odbył się w sobotę 1 września 2012 roku. Nad jego przebiegiem czuwały panie: Basia Rożek i Basia Polok.
Na starcie zjawiło się 28 mieszkańców Gostyni, Wyr i Łazisk. W tej grupie znalazło się aż dziesięcioro dzieci. Trasa rozpoczynała się i kończyła pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 roku w Gostyni, następnie prowadziła leśnymi ścieżkami, zahaczając o ciekawe zakątki naszej Gminy. Wszyscy świetnie się bawili. Pogoda dopisała, choć rowerzystów nie ominął drobny deszczyk.

Wszyscy otrzymali od organizatorów słodycze, a dzięki sponsorowi Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych rowerzystom wręczono koszulki, czapeczki, plany lekcji, ekologiczne ołówki promujące społeczną kampanię informacyjno-edukacyjną „Świadomi zagrożenia”. Kampania promuje zachowania, które mają doprowadzić do zmniejszenia liczby pożarów w naszych lasach. Sponsorowi serdecznie dziękujemy!

Były także nagrody niespodzianki dla: najliczniejszej rodziny - w tej kategorii nagrodę zdobyli Państwo Maria i Janusz Machulcowie z dziećmi: Piotrem, Robertem, Małgosią i Agnieszką; najstarszego uczestnika  Pana Henryka Klęczek i najmłodszej uczestniczki  dwuletniej Antoninki Nieradzik.
Rajd zakończono w iście rodzinnej atmosferze wspólnym zdjęciem. Wszyscy rowerzyści deklarowali udział w przyszłym roku, serdecznie zapraszamy!