IV Turniej Piłki Nożnej „Dzikich Drużyn”

IV Turniej „Dzikich drużyn” w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Wyry rozegrany!

Do IV Turnieju „Dzikich drużyn” zgłosiło się jedenaście zespołów w kategorii „Open”, trzy zespoły w kategorii „Junior”, trzy drużyny w kategorii „Młodzik” oraz dwie drużyny złożone z najmłodszych adeptów piłkarskiej sztuki: Skrzaty i Żaczki z Wyr i z Gostyni. Rozgrywki toczyły się na płycie boiska Klubu Sportowego „Fortuna” w Wyrach w dniu 26.05.2012 roku.
 
Rozgrywane mecze obfitowały w wiele ciekawych akcji i zagrań. Warto podkreślić grę FAIR-PLAY wszystkich uczestniczących drużyn. Na zakończenie turnieju wybrano najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej. Zostali nimi: w grupie młodzików: Łukasz Syrek, w grupie juniorów Krystian Kaczyński, a w grupie open Wojciech Białoń (wszyscy uhonorowani zostali indywidualnymi nagrodami rzeczowymi).
 
Na zakończenie zwycięskie drużyny otrzymały z rąk Pani Wójt Barbary Prasoł puchary. Ponadto drużyny, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły miejsca 1-3 otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.
Poza zaangażowaniem wykazanym na płycie boiska wszyscy uczestnicy Turnieju w dniu 26 maja 2012 roku włączyli się w Społeczną kampanię informacyjno-edukacyjną „ŚWIADOMI ZAGROŻENIA”, zainicjowaną przez Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych. Kampania ma za zadanie ograniczyć dramatyczną skalę problemu zagrożenia pożarowego naszych lasów i doprowadzić do zmniejszenia ich liczby. Dzięki sponsorowi akcji zwycięskie drużyny dodatkowo otrzymały promujące akcję koszulki, czapeczki, kalendarze, plany lekcji oraz torby. Sponsorowi akcji, serdecznie dziękujemy!
 
Dzięki uprzejmości Pana Henryka Serafina – właściciela firmy KODRIN wszyscy mogliśmy się posilić rewelacyjną grochówką – za co organizatorzy serdecznie dziękują. Podziękowania również dla Klubu Sportowego „Fortuna” Wyry za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji Turnieju, dla Pana Adama Grolika z Gminnego Ośrodka Sportu w Kobiórze za wypożyczenie bramek oraz dla Pana Jerzego Danielczyka – Dyrektora ZGK w Wyrach za transport bramek i stołów.
 
WYNIKI:
Kategoria DZIECI:
Dwie drużyny. Liczyło się samo uczestnictwo, a w meczu padł zasłużony remis. Zgromadzeni rodzice żywiołowo dopingowali swoje pociechy. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.
 
SKRZATY – ŻACZKI 1:1
 
Kategoria MŁODZIK:
Trzy drużyny zagrały ze sobą „każdy z każdym”
Wyniki końcowe:
1. WYRY 2000
2. SPARTA ŁAZISKA
3. MOWRiD ŁAZISKA
 
Kategoria JUNIOR: 
Trzy drużyny zagrały ze sobą „każdy z każdym”
Wyniki końcowe:
1.WYRY 96
2.FC WYRY
3.FC GOSTYŃ
 
Kategoria OPEN:
Jedenaście zespołów zostało rozlosowanych do trzech grup (dwie po 4 zespoły i 1 trzy zespołowa). Zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z 2 miejsca) zagrali w półfinałach, z których wyłoniono następnie finalistów.
 
            Finał:          BAWARCZYCY - FC PARTNER      2:0            
          3 miejsce: ŁOGIYŃ GOSTYŃ   – HURAGAN ZGOŃ   3:1 (po rzutach karnych)
 
Wyniki końcowe:
 1. BAWARCZYCY
 2. FC PARTNER
 3. ŁOGIYŃ GOSTYŃ
 4. Huragan Zgoń
 5. KPP Mikołów
 6. Inter Wilkowyje
 7. Siekiera Wyry
 8. Sparta Łaziska
 9. Sami Swoi
 10. Plajery
 11. Patolog Skład