Zapewnienie funkcjonowania placówek Senior+ edycja 2021

Plakat Senior+.png

Program: Zadanie realizowane jest w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025. Edycja 2021. Moduł II – Zapewnienie funkcjonowania placówek „Senior+”

Wartość projektu: 80 732,00 zł

Wartość dofinansowania: 32 040,00 zł

Opis projektu: Klub Senior + dedykowany jest osobom starszym i stworzony został z myślą o ich różnorodnych potrzebach. Powstał w ramach rządowego programu Senior + współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Na zajęcia w Klubie Senior + uczęszcza ponad 30 osób. Oprócz różnorodnych warsztatów, ćwiczeń rehabilitacyjnych, czy zajęć odbywających się codziennie w Klubie, seniorzy współpracują z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym z Wyr, któremu co roku wykonują palmy na Święta Wielkanocne, gostyńskim przedszkolem, którego wychowankom raz w miesiącu czytają bajki, biblioteką – biorą udział w organizowanych przez nią spotkaniach z pisarzami, czy ciekawymi ludźmi oraz domem kultury, z którym często wspólnie prowadzą zajęcia plastyczne, czy kulinarne. Seniorzy zaprzyjaźnili się i nawiązali też współpracę z Klubem Senior+ z Jaśkowic oraz zespołem „Szarotki” z Mościsk, a także wystawili teatrzyki kukiełkowe, do których sami uszyli rekwizyty i stworzyli dekoracje! Koordynatorem Klubu Senior + jest Zofia Baron-Margos.

IMG_20210913_191934.jpg1633197279977.jpg1633197278286.jpg
s. 11 Nauka kropkowania.jpgSpotkanie z panem Dawidem dotyczące metod samoobronyWspólne lepienie i gotowanie pierogówPani Wanda i jej wielkanocne dziełoTworzenie dekoracji do kolejnego teatrzykuSpotkanie noworoczneNasza reprezentacja na dozynki.jpgZajęcia z fizjoterapeuta pomiar wagi.jpgZ wizytą u Szarotek w Mosciskach.jpgTeż Mościcka Helenka w śląskim  stroju panny młodej.jpgWizyta w straży w Mikołowie.jpgSpotkanie z policjantem Mikołów.jpgUpominki na Mikołajki do paczek dla dzieci.jpgOgnisko.jpg

logo_MRiPS_png.pngsenior-plus-logo.jpg