III Gminny Rodzinny Rajd Górski

W niedzielę 31 maja 2015 roku o godzinie 730 pięćdziesięciodwuosobowa grupa wyruszyła autokarem do Wisły aby wziąć udział w Trzecim Rodzinnym Gminnym Radzie Górskim.

Autokar opuściliśmy w Wiście – Czarnym, na miejscu do grupy dołączyło jeszcze dwanaście osób, które przyjechały swoimi samochodami.

O godz. 900 rozpoczęliśmy wędrówkę. Skierowaliśmy się na czarny szlak i wędrowaliśmy do skrzyżowania przy Czarnej Wisełce. Następnie szliśmy czerwonym szlakiem do skrzyżowania ”do Buka” i dalej aż do schroniska na Stecówce.

Pogoda była przepiękna, było słonecznie i bardzo ciepło. Przy schronisku czekało rozpalone ognisko i przygotowane do usmażenia kiełbaski. Po posiłku i dłuższym odpoczynku, wykonaliśmy wspólne zdjęcie i udaliśmy się w drogę powrotną. Zeszliśmy czerwonym szlakiem do Przełęczy Szarcula, gdzie czekał na nas autokar. Wszyscy z uśmiechniętymi i opalonymi buziami wrócili do swoich domów.

Wśród sześćdziesięciu czterech uczestników znalazła się spora liczba dzieci – aż dwadzieścia dwoje. Szczególnie właśnie tym najmłodszym turystom serdecznie gratulujemy zdobycia STECÓWKI.

Impreza miała na celu promowanie zdrowego stylu życia bez alkoholu i używek i współfinansowana była ze środków Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Wyrach.

Wszystkim piechurom dziękujemy za uczestnictwo w rajdzie, dobre humory i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych sportowych imprezach.