Umiem pływać

Projekt „Umiem pływać” w Gminie Wyry

Gmina Wyry pozyskała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 000 zł na organizację nauki pływania dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. 105 uczniów weźmie udział w 20-godzinnym kursie pływania. Będzie to już piąta edycja tego projektu w naszej gminie.

Zaplanowano dwa kursy: wakacyjny dla 60 uczniów (po 30 osób z każdej szkoły) i jesienny, przeznaczony dla 45 osób. Kurs wakacyjny będzie organizowany na pływalni AquaPlant w Mikołowie, natomiast jesienny na pływalni Wodnik w Paniówkach.

Cieszymy się, że możemy zrealizować taki projekt, tym bardziej, że dzieci oprócz umiejętności pływackich nabędą również wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się przy akwenach wodnych – mówi Emilia Jegła z Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju Gminy.

Projekt „Nauka pływania w Gminie Wyry” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

obrazki - strona wyry.pl - 2024-06-18T085125.923.png

Zdjęcie przedstawia chłopca uczącego się pływać, obok niego w wodzie znajduje się instruktorka. Zdjęcie zawiera również logo projektu.

 


 

Okres realizacji: edycje w latach 2016-2019

Program: Rządowy Program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, Fundusz Zajęć Sportowych dla uczniów

Wartość projektu: 291 846,00 zł

Dofinansowanie: 89 300,00 zł

Opis: Zadanie polegało na przeprowadzeniu nauki pływania dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z terenu Gminy Wyry. Łącznie w Programie wzięło udział 465 dzieci. W ramach zadania uczestnicy mieli zapewniony przewóz na zajęcia, bilety wstępu na basen, usługę instruktora nauki pływania oraz opiekę podczas zajęć i podczas przewozu. Głównym założeniem realizacji zadania było upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Program_Umiem_plywac_logo.jpg