IV Turniej Piłki Siatkowej Plażowej

IV Turniej Piłki Siatkowej Plażowej został rozegrany w 2010 roku.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 12 par męskich oraz 4 kobiece. Turniej powoli zaczyna się przeistaczać w mistrzostwa międzywojewódzkie, gdyż startowali reprezentanci trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Tym samym poziom turnieju był bardzo wysoki – wygrali go aktualni wicemistrzowie Śląska (Borkowski-Potempa), a i pozostałe pary również klasyfikowane są wysoko w rankingach min. kolega Marek Działowski jest sklasyfikowany na 22 miejscu w Polsce.

Turniej Open rozegrano systemem brazylijskim (do dwóch przegranych meczy), natomiast Kobiety zagrały systemem „każdy z każdym”.  Mecze były bardzo zacięte i obfitowały w niesamowite akcje zarówno w ataku jak i w obronie.

Honoru Gostyni, a tym samym Gminy Wyry broniły dwie pary kobiece Kinga Kowolik i Aleksandra Mazur oraz Monika Macura i Marta Chrzęszczyk, oraz Piotr Chrzęszczyk grający wspólnie z Markiem Działowskim (Suchedniów - woj. świętokrzyskie) – ci ostatni - ostatecznie plasując się na miejscach 5-6.

Wyniki turnieju OPEN:

1. Rafał Borkowski (Mikołów)
    Adam Potempa (Czerwionka Leszczyny)
2. Jakub Przywara (Żory)
    Tomasz Przywara (Żory)
3. Błażej Jany (Pszczyna)
    Łukasz Stawowski (Czechowice)
4. Łukasz Marek (Tychy)
    Daniel Chemicz (Tychy)

Wyniki turnieju KOBIET:

1. Anna Paździorek (Łaziska)
    Sabina Żmija (Łaziska)
2. Magdalena Dzikowska (Czechowice)
    Marta Losoń (Chełm Śl.)
3. Kinga Kowolik (Gostyń)
    Aleksandra Mazur (Gostyń)
4. Monika Macura (Gostyń)
    Marta Chrzęszczyk (Gostyń)

Pierwsze trzy pary w każdej kategorii otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, a pary które uplasowały się na miejscach czwartych – dyplomy i upominki, które na zakończenie wręczyła Pani Wójt Gminy Wyry Barbara Prasoł.

Niesamowitą niespodziankę zrobili nam koledzy z Libiąża i Tych (Robert Bąk, Sławek Gębala, Szafraniec Robert i Maciek Klimas) - przywieźli do pieczenia barana – i przez cały czas trwania turnieju nad ogniskiem sumiennie go piekli. Już po zmaganiach siatkarskich we wspaniałych humorach  upieczony baran został skonsumowany przez siatkarską brać.

Serdeczne podziękowania dla Państwa Kowalskich – właścicieli  Domu Przyjęć Okolicznościowych „Gostyniec” w Gostyni za życzliwość i udostępnienie boisk do gry w siatkówkę plażową, oraz dla Pana Henryka Serafina – firma „KODRIN” za ufundowanie grochówki i kiełbaski.