Wakacyjne zawody dzieci i młodzieży oraz szkółek wędkarskich 2018

BEZPIECZNE ZAWODY MŁODYCH ADEPTÓW WĘDKARSTWA

Koło PZW nr 113 z Kobióra we współpracy z Gminą Wyry oraz Domem Kultury w Kobiórze zorganizowało zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży, odbyły się one na łowisku Korzeniec w Kobiórze w dniu 18 sierpnia. Do rywalizacji o tytuł najlepszego młodego wędkarza przystąpiło łącznie 34 uczestników z Jaworzna, Tychów, Mikołowa, Bojszów, Kobióra, Wyr i Gostyni. Zawodnicy i zawodniczki nie spodziewali się, że podczas zawodów spotkają ich takie atrakcje jak asysta policji, straży pożarnej, czy ratownika.

Komenda Powiatowa Policji wraz z Polskim Związkiem Wędkarskim - Koło nr 113 Kobiór oraz zaproszonymi gośćmi w postaci Państwowej Straży Pożarnej i Harcerza z 4 Drużyny wodnej z uprawnieniami ratownika sprawili, że zawody wędkarskie były wyjątkowe. Młodzi adepci wędkarstwa mogli posłuchać krótkich prelekcji na temat „Bezpieczeństwa w wakacje nad wodą". Pszczyński profilaktyk przekazał uczestnikom odpowiadającym na prawidłowo zadawane pytania elementy odblaskowe, książeczki oraz opaski informujące o akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Przedstawiciel Harcerzy - ratownik przekazał wiedzę w jaki sposób ratować ludzkie życie. Każdy chętny mógł przećwiczyć resuscytację krążeniowo-oddechową. Nie mogło zabraknąć przypomnienia podstawowych numerów alarmowych, aby w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia każdy je znał. Strażacy zaprezentowali swój wóz bojowy oraz pokazali w jaki sposób używać rzutki ratunkowej celem udzielenia pomocy osobie tonącej. Wiele dzieci próbowało wykonywać takie rzuty. Na starcie zameldowały się szkółki wędkarskie z: koło 113 Kobiór , 94 Jeleń, 101 Bojszowy , 7 Czechowice, 60 Tychy , 35 Mikołów , jak również dzieci z Kobióra, Gostyni i Wyr. Nad całością zawodów czuwali sędziowie okręgu katowickiego oraz opiekunowie rejonu. Najbardziej cieszy fakt, że zawody wygrała mieszkanka Gostyni Vanessa Swadźba, której serdecznie gratulujemy. Pozostali zawodnicy z Gminy Wyry zajęli miejsca 13te, 16te, 17te, 20te i 23te. Jest to dla nas ogromna radość i duma.

Organizatorzy dziękują sponsorom oraz wszystkim pozostałym osobom zaangażowanym w organizację tej imprezy. Cieszy fakt, że inicjatywa organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z roku na rok przyciąga coraz to więcej adeptów wędkarstwa.