I Gminny Marsz Nordic Walking

I-szy Gminny Marsz Nordic Walking już za nami !

W niedzielne popołudnie 22 września 2013 r. odbył się I-szy Gminny Marsz Nordic Walking „Chodzę z kijami”.

Na wyznaczone miejsce „Startu” na ul. Tyskiej (przed wejściem do lasu) zgłosiło się  41 osób.
Na początku instruktorzy - przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach przeprowadzili szkolenie poprawnej sztuki chodzenia z kijami.

Na początkowym odcinku trasy odbyła się również rozgrzewka. Gminny marsz przebiegał ścieżkami leśnymi - dwiema trasami - dłuższą ok. 10 km i krótszą ok. 5 km, na każdej z tras uczestnicy byli pod fachową opieką trenera.

Na trasie 10 km szło 21 osób, a krótszą (5 km) pokonało 20 „chodziarzy”.
Przekrój wiekowy uczestników był spory– najmłodszy uczestnik Marszu miał 8 lat- brawo!
Na „Mecie” trasy, którą zaplanowano Przy Pomniku Żołnierzy Września na uczestników czekały gorące kiełbaski z grilla, za których dostarczenie serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi Serafinowi z Firmy "Kodrin".

Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy dyplom ukończenia Marszu oraz drobny upominek rzeczowy, które wręczyła Pani Wójt Barbara Prasoł oraz Panowie Instruktorzy – dr Ryszard Grzywocz i Tomasz Adamczyk.

Kondycja i humory dopisały, pogoda była idealna, więc I-sze Gminne „Chodzę z kijami” można uznać za bardzo udane.

Impreza została objęta patronatem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, za co Władzom Uczelni składamy serdecznie podziękowania.

Wszystkim „chodziarzom” dziękujemy za uczestnictwo w Marszu i zapraszamy za rok!