Dom Kultury

 

okładka.jpg

KONTAKT:

ul. Pszczyńska 366
43-176 Gostyń
tel: 32 218 70 00
sekretariat@dkgostyn.pl

godziny otwarcia

strona internetowa
strona na Facebooku

Dyrektor: Marek Nowara

Jesteśmy instytucją kultury powstałą z inicjatywy Urzędu Gminy Wyry w 1991 roku. Działamy na rzecz mieszkańców Gminy oraz regionu. Do naszych zadań należy zarówno organizacja wydarzeń kulturalnych jak i sportowo-rekreacyjnych w Gminie Wyry.

Jednym z naszych celów jest odkrywanie i rozwijanie pasji i zdolności naszych mieszkańców, poprzez organizowanie różnorakich zajęć i warsztatów. Staramy się wychodzić na przeciw potrzebom mieszkańców, dlatego nieustannie poszukujemy nowych pomysłów i inspiracji.

Drugim naszym celem jest tworzenie płaszczyzny do integracji, animacji oraz współpracy przy różnych inicjatywach. Organizujemy nie tylko rajdy rodzinne, festyny czy turnieje, ale również zapraszamy do siebie teatry, zespoły muzyczne czy kabarety. Naszą ofertę pragniemy nieustannie poszerzać i uatrakcyjniać.

Trzecim celem jest promowanie dziedzictwa i historii naszej Gminy. Chcemy pokazywać nieodkryte zakamarki naszej historii. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury zrealizowaliśmy projekt „Gmina Wyry. Znane miejsca nieznane historie” udało nam się pokazać mały skrawek tej historii. Mamy nadzieję, że to początek nowych odkryć.

Pragniemy by nasza działalność przyczyniała się do rozwoju młodych ludzi pokazując im ciekawe formy aktywności oraz ukazywała im samym ich potencjał, który często jest nieodkryty. Dorosłym oraz seniorom chcemy zaproponować ofertę, która pozwoli zaspokoić potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze, jak i potrzebie integracji sąsiedzkiej.

Jesteśmy, tworzymy i rozwijamy się dla Was! Twórzcie razem z nami wspólną historię Gminy!

Zespół Domu Kultury w Gostyni

Zagroda Śląska

Zagroda Śląska za Domem Kultury

Zagroda Śląska mieści się za budynkiem Domu Kultury w Gostyni i powstała ze środków własnych gminy oraz z uzyskanego dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Nadrzędnym celem zadania było zagospodarowanie terenu wokół Domu Kultury w Gostyni. Zagroda Śląska to: mini amfiteatr (scena z zadaszeniem), grill, ogrodzenie akustyczne, ławy i stoły. Lokalizacja Zagrody w obrębie Domu Kultury w Gostyni jest ściśle powiązana z jej celem działalności. Szeroka aktywność naszego Domu Kultury związana z występami artystów spowodowała zlokalizowanie właśnie w tym miejscu takiego obiektu.

Z racji posiadania odpowiednich przestrzeni i zaplecza obsługowego, wszystkie największe gminne wydarzenia kulturalne mają zazwyczaj miejsce w Domu Kultury w Gostyni. Z powodzeniem organizowane są tam wernisaże uznanych artystów, regionalne festiwale, ale także stałe bezpłatne lub częściowo płatne zajęcia dla wszystkich mieszkańców gminy. Od września 2011 roku oferta kulturalna została poszerzona o wydarzenia odbywające się na terenie Zagrody Śląskiej.