VI Gminny Rodzinny Rajd Górski

Krawców Wierch zdobyty!

VI Gminny Rodzinny Rajd Górski za nami. Tym razem celem wycieczki integrującej mieszkańców naszej gminy okazał się Krawców Wierch.

Wszyscy, nawet najmłodsi uczestnicy, poradzili sobie z trudnymi stromymi podejściami. Wysiłek zrekompensował piękny widok na pasma Beskidów, a nawet Małej Fatry, rozpościerający się z hali Krawcula. Znajduje się tam też niewielka bacówka PTTK, przy której grupa upiekła kiełbaski i odpoczęła po trudach wędrówki. To niewątpliwie jeden z najpiękniejszych zakątków Beskidu Żywieckiego. Z racji swego położenia Krawców Wierch jest jednym z rzadziej odwiedzanych punktów na mapie naszego kraju, co czyni go miejscem spotkań ludzi prawdziwie kochających góry.

Organizatorzy – Wójt Gminy oraz Rada Sportu już dziś zapraszają na rajd jurajski, który odbędzie się jesienią. Szczegóły wkrótce na stronie www.wyry.pl oraz w kolejnych wydaniach naszego miesięcznika.