IV Rodzinny Rajd Rowerowy

Słoneczny Rajd ścieżkami rowerowymi Gminy Wyry

Kolejny – czwarty już Rodzinny Rajd Rowerowy można określić jako bardzo udany.
 
W dniu 30 sierpnia 2014 roku (sobota) 36 rowerzystów o godz. 1430 zebrało się pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 w Gostyni aby wspólnie rozpocząć Rodzinny Rajd Rowerowy ścieżkami leśnymi Gminy Wyry. Troje najmłodszych uczestników opiekunowie wieźli w fotelikach rowerowych.
 
Pogoda była przepiękna, co bardzo sprzyjało organizacji wycieczki rowerowej. Najpierw uczestnicy rajdu skierowali się trasą w stronę jeziora Wicia i mijając były dworzec kolejowy w Wyrach wjechali na ścieżki leśne. Grupa skierowała się w stronę starego -ponad 400 letniego dębu. Dla dzieciaków największą atrakcją było zaglądanie do jego wnętrza. Następnie dalszymi ścieżkami leśnymi rowerzyści dotarli nad Trzy stawy. Tam można było odpocząć podziwiając pływające łabędzie i kaczki. Niektórzy z uczestników pokusili się o krótki spacer w głąb lasu w poszukiwaniu grzybów.
 
Metą rajdu była Zagroda Śląska przy Domu Kultury w Gostyni. Rowerzystów przywitała na miejscu Pani Wójt Barbara Prasoł. Niespodzianką było wręczenie nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu jak również dla najliczniej rodziny. Ponadto wszystkie dzieci otrzymały z rąk Pani Wójt drobne upominki. Na rowerzystów po trudach drogi czekał również poczęstunek w formie pysznej kiełbaski z grilla. W sumie rowerzyści pokonali wspólnie około 14 km.
 
Organizacja wspólnej wycieczki rowerowej dla Mieszkańców Naszej Gminy ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia bez używek i alkoholu. Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyrach za przekazane środki finansowe na ten cel.
 
Dziękujemy wszystkim rowerzystom za udział, za wytrwałość, za dobre humory i zapraszamy za rok!