Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń 2023

XVI edycja wielkiej rekonstrukcji historycznej Bitwy Wyrskiej – Boju o Gostyń już 20 maja. Start o godz. 14.30 w rejonie Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 oraz schronu bojowego „Sowiniec” przy ul. Tęczowej w Gostyni (woj. śląskie).

Harmonogram wydarzenia:

14:30 - oficjalne otwarcie imprezy, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Września 1939
15:00 - INSCENIZACJA HISTORYCZNA WALK Z WRZEŚNIA 1939 ROKU
16:00 - pokaz kawalerii, pokazy sprzętu Wojska Polskiego
16:15 - rozpoczęcie pikniku fortecznego
16:30 - występ kapeli BOLKOVA
17:45 - występ zespołu FORTECA WALKA TRWA
19:15 - występ zespołu BUM BUM ORKeSTAR

W trakcie imprezy można zwiedzać:

• schron bojowy Sowiniec z 1939 roku
  • stanowiska Grup Rekonstrukcji Historycznej
  • wystawę sprzętu Wojska Polskiego
  • stanowiska promocyjne jednostek wojskowych

Poza tym:

• punkty gastronomiczne
  • strefa dla dzieci: dmuchańce, pole minowe z nagrodami (przeszukiwanie terenu wykrywaczem metali)
  • stoiska handlowo-militarne

• Nasza Gazeta

Sponsorzy:

• Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
  • MASTER - Odpady i Energia Sp. z o.o.
  • PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kobiór
  • FLOW CONTROL Sp. z o.o.
  • PGG - Polska Grupa Górnicza S.A.
  • INWAP Sp. z o.o.
  • MicoNet Sp. z o.o.
  • Powiat Mikołowski
  • Miasto Łaziska Górne
  • Re Alloys Sp. z o.o.
  • Noma Tools Sp. z o.o.
  • RPWiK Tychy
  • JKM Sp. z o.o.

Plakat Bitwa Wyrska.png

REGULAMIN IMPREZY „Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń 2023”.pdf

LOKALIZACJA WYDARZENIA

MAPA TERENU IMPREZY

Mapa terenu imprezy.png

INFORMACJA DROGOWA

W związku z imprezą masową, 20 maja wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu od godz. 7.00 do godz. 19.30 w rejonach ul. Tyskiej, Tęczowej, Kopaniny i Wagonowej.

Od godziny 12.00 fragmenty ul. Tęczowej, Tyskiej oraz ul. Wagonowej będą zablokowane, w związku z tym, właściciele posesji przy:
  • ul. Kopaniny – 26, 26A, 28, 28C, 28D, 28E, 28F, 28G, 28K, 30, 32,
  • ul. Zacisze – 12,
  • ul. Tyskiej – 61A, 63,
  • ul. Tęczowej – 17, 17A, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 26, 28, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 42, 44, 45, 46D, 47, 48, 52, 54, 60, 62, 64, 66, 74,
mogą odebrać wjazdówki uprawniające do przejazdu (w Urzędzie Gminy Wyry, sala narad, II piętro).

Na pozostałych odcinkach ul. Tyskiej, Kopaniny, Tęczowej oraz Wagonowej, dojazd do posesji będzie możliwy po podaniu adresu nieruchomości (nie potrzeba wjazdówki).

Za utrudnienia przepraszamy.

Kontakt w sprawie zamknięcia dróg: (32) 325 68 12.

Zamknięcie dróg.jpg

PARKINGI:

Dojazd do parkingów dla uczestników sobotniej Bitwy Wyrskiej – Boju o Gostyń. Zachęcamy do dojazdu od strony ul. Tyskiej w Gostyni. Służby będą wskazywać drogę na parkingi.

Parkingi dla samochodów:

• przy ul. Tyskiej – wjazd naprzeciw posesji przy ul. Tyskiej 57a
  • przy ul. Tyskiej – wjazd za posesją przy ul. Tyskiej 16
  • przy ul. Tęczowej – wjazd za posesją przy ul. Tęczowej 10
  • przy ul. Wagonowej – wjazd obok placu zabaw przy jeziorze Wicie

Parkingi dla samochodów osób niepełnosprawnych:

• przy ul. Tęczowej – wjazd za posesją przy ul. Tęczowej 10
  • przy ul. Tyskiej – plac przy wiatach rowerowych przy wjeździe do lasu
  • przy ul. Wagonowej obok Zakładu Gospodarki Komunalnej (ul. Wagonowa 35)

Parkingi dla rowerów:

• naprzeciw schronu Sowiniec przy ul. Tęczowej
  • obok Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939

Mapa parkingów Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń 2023.png

STOISKA HANDLOWE

Informacje dla stoisk handlowych z gadżetami militarnymi wystawianych podczas „Bitwy Wyrskiej - Boju o Gostyń 2023”.

Firmy zainteresowane wystawieniem, w sobotę 20 maja 2023 r. podczas „Bitwy Wyrskiej - Boju o Gostyń 2023” stoisk handlowych z gadżetami militarnymi powinny przesłać na adres Urzędu Gminy Wyry, ul. Główna 133, 43-175 Wyry, w dwóch egzemplarzach podpisanych POROZUMIEŃ w nieprzekraczalnym terminie do dnia 5 maja 2023 r.

Prosimy o dokładne podanie powierzchni i formy sprzedaży oraz o dokładne zapoznanie się z porozumieniem (które należy podpisać!). W tym roku będą wyznaczane miejsca handlu poprzez wydzielenie podanych wcześniej powierzchni przez handlującego. Niedostosowanie się do powyższego warunku, będzie skutkować usunięciem stoiska z terenu i nałożeniem kar umownych.

UWAGA!!! Wystawców, którzy nie podpiszą porozumienia i nie dostarczą go do 5 maja 2023 r. (drogą pocztową, osobiście lub elektronicznie na adres: promocja@wyry.pl) do Urzędu Gminy Wyry, obowiązuje całkowity zakaz wystawienia stoiska na terenie imprezy.

Załączniki:

AKREDYTACJE

Informujemy, że rusza proces elektronicznej akredytacji dla mediów oraz osób zainteresowanych udziałem w fotografowaniu imprezy „Bitwa Wyrska – Bój o Gostyń 2023”. Warunkiem ubiegania się o akredytację dziennikarską są: wypełnienie i podpisanie formularza akredytacyjnego oraz oświadczenia o przestrzeganiu zasad.

Wypełniony i podpisany formularz i oświadczenie (mogą być zeskanowane w formacie pdf lub jpg) należy przesłać na adres mailowy: promocja@wyry.pl. Informacja o udzieleniu akredytacji dziennikarskiej zostanie potwierdzona przez Organizatora drogą mailową. Zgłoszenia przyjmowane są do 17 maja 2023 r.

Akredytację dziennikarzy i fotografów na „Bitwę Wyrską – Bój o Gostyń 2023” w formie imiennego identyfikatora należy odebrać osobiście w namiocie Gminy Wyry w sobotę 20 maja 2023 r. do godz. 13.00 (w rejonie pikniku fortecznego). Otrzymana akredytacja uprawnia do wstępu na pole inscenizacji „Bitwy Wyrskiej – Boju o Gostyń 2023” oraz do utrwalenia przebiegu imprezy za pomocą sprzętu audiowizualnego i fotograficznego.

Ze względu na bezpieczeństwo podczas przebiegu inscenizacji „Bitwy Wyrskiej – Boju o Gostyń 2023” obowiązuje zakaz poruszania się po polu inscenizacji, za wyjątkiem pasa o szerokości 3 metrów od płotków zaporowych otaczających miejsce rekonstrukcji. Każda osoba posiadająca akredytację zobowiązana jest do noszenia kamizelki odblaskowej, przekazanej przez Organizatora razem z identyfikatorem.

Załączniki: