Finał Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej 11.06.2016

Mistrzostwa Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej

W sobotę 11 czerwca 2016r. na boiskach do siatkówki plażowej na terenie rekreacyjno-sportowym w Gostyni rozegrany został Finał Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej. Tego dnia, w godz. od 9:30 do 16.00, rywalizacja toczyła się między najlepszymi parami województwa śląskiego w kategorii wiekowej „Kadetki” równolegle na trzech arenach.

W finale rozegranym w systemie brazylijskim zagrało łącznie dwanaście par żeńskich, spośród których jedenaście uzyskało awans do finału podczas turnieju półfinałowego kadetek w Mysłowicach (wyłoniono wtedy sześć par z Grupy A i pięć z Grupy B), a jedna para (R12) włączyła się do rywalizacji w ramach tak zwanej dzikiej karty, przyznanej gospodarzowi finału – Gminie Wyry.

Zwyciężyły następujące pary:

1. Miłosz Natalia /Walczak Magdalena                   - MKS Dwójka Zawiercie
  2. Ciesielska Natalia /Cholewa Martyna                 - UKS Źródełko Katowice
  3. Szymańska Katarzyna /Jachimowicz Martyna     - MKS Zorza Wodzisław

Organizatorem turnieju finałowego Mistrzostw Śląska Kadetek w Siatkówce Plażowej w Gostyni był Śląski Związek Piłki Siatkowej w Katowicach (odpowiedzialny za obsługę, promocję turnieju, puchary i medale dla najlepszych kadetek) oraz Gmina Wyry (zapewniająca odpowiednio wyposażone boiska do gry, wodę mineralną i prowiant dla zawodniczek, a także nagrody dla czterech najlepszych par finału) – reprezentowana przez pana Piotra Chrzęszczyka, przewodniczącego Gminnej Rady Sportu.

Tekst i zdjęcia: Patryk Fila