Wsparcie na starcie edukacji w Gminie Wyry

EFS_POZIOM_kolor.jpg

Numer projektu: WND.RPSL.11.01.03-24-00BF/20

Projekt „Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry" realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt trwał od 15 marca 2021 roku do końca czerwca 2022 r. w Gminnym Przedszkolu w Wyrach i w Gostyni. Rozpoczęcie wsparcia dla przedszkolaków w postaci dodatkowych zajęć ze względu na pandemię Covid – 19 rozpoczęło się z końcem kwietnia w Gminnym Przedszkolu w Gostyni, natomiast w Gminnym Przedszkolu w Wyrach z końcem września 2021 roku.

Celem projektu był wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej. Cel został osiągnięty przez rozszerzenie oferty edukacyjnej o specjalistyczne zajęcia terapeutyczne takie jak zajęcia z terapii logopedycznej z elementami manualnymi, zajęcia integracji sensorycznej, dogoterapii, bajkoterapii, logorytmiki, zajęć ruchowych. Ogółem przeprowadzono 2 804 godziny zajęć dodatkowych zwiększających szanse edukacyjne dzieci w edukacji przedszkolnej.

Wsparciem zostali również objęci nauczyciele pracujący w przedszkolach. W szkoleniach organizowanych w ramach projektu wzięło udział 13 nauczycieli, wszyscy rozwinęli umiejętności i kwalifikacje zawodowe.

Placówki zostały doposażone w specjalistyczny sprzęt  (dot. integracji sensorycznej w GP w Gostyni), pomoce dydaktyczne, monitory interaktywne, laptopy. Urozmaicone zostały ogrody zabawowe przy przedszkolach: w Gostyni dokupiono 2 zadaszone piaskownice, w Wyrach zamontowano zestaw zabawowy.

W projekcie wzięło udział 249 dzieci: 190 z Gminnego Przedszkola w Wyrach oraz 59 z Gostyni.

Projekt był możliwy do zrealizowania dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 299 253,12 zł.

Dokumenty rekrutacyjne:

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (1).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (2).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (3).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (4).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (6).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (7).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (8).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (9).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (10).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (11).jpg

Wsparcie na starcie edukacji w gminie Wyry - fotorelacja (12).jpg