Spotkanie online ws. kolei dużych prędkości CPK - 10 lutego, 17.00!

8 lutego otrzymaliśmy od Spółki Egis Poland maila z informacją, że na czwartek, 10 lutego o godz. 17:00 zaplanowane jest zdalne spotkanie informacyjne dla mieszkańców naszej gminy z przedstawicielami spółek Egis Poland oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Jesteśmy oburzeni, że informacja wpłynęła do nas tak późno, zaledwie dwa dni przed planowanym spotkaniem. Uważamy, że jest to działanie niedopuszczalne!

Jednocześnie informujemy, że to spotkanie informacyjne nie zastępuje bezpośredniego spotkania konsultacyjnego z Mieszkańcami, które najprawdopodobniej odbędzie się w marcu br.

Przepraszamy Mieszkańców za zaistniałą sytuację. Z informacją o spotkaniu online postaramy się dotrzeć do jak największej liczby Mieszkańców.

Zgodnie z informacjami organizatora, spotkanie odbędzie się online na platformie MS Teams z możliwością zadawania pytań na żywo oraz będzie transmitowane na platformie Youtube z możliwością zadawania pytań w formie czatu. Spotkanie ma na celu zaprezentowanie wszystkich istotnych informacji związanych z planowaną linią kolejową.

Spotkanie będzie nagrywane, więc każdy kto nie będzie mógł w nim uczestniczyć na żywo, będzie mógł je odtworzyć w dogodnym dla siebie czasie. Jest również możliwość logowania się na spotkania dedykowane innym gminom. Szczegółowy harmonogram spotkań online dostępny jest na stronie internetowej STEŚ linii kolejowej nr 170 Katowice – granica państwa – Ostrawa - Centralny Port Komunikacyjny (cpk.pl).

Publikujemy treść informacji mailowej oraz otrzymane w załączeniu pismo. Prosimy o zapoznanie się z informacjami.


Szanowni Państwo,

W nawiązaniu do założeń ze spotkania, które miało miejsce w dniu 27.01.2022r. jak i również korespondencji z dnia 30.01.2022r., dotyczących realizacji konsultacji społecznych w okresie pandemicznym COVID19 - STES Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu Budowa linii kolejowej nr 170 na odcinku Katowice - granica państwa – Ostrawa informujemy, że spotkania informacyjne dla mieszkańców zostały wznowione. W załączeniu przekazujemy nowy harmonogram spotkań, z którym można się zapoznać. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w spotkaniu dedykowanym m.in. mieszkańcom Wyr oraz zwracamy się z uprzejmą prośbą o upublicznienie informacji o planowanych konsultacjach.

Spotkania odbędą się w formie zdalnej przy udziale moderatora, przedstawicieli firmy Egis Poland Sp. z o.o. oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o.

Poniżej znajduje się link do spotkania:

Spotkanie 10.02.2022 17:00
Tychy i Wyry

https://teams.microsoft.com/registration/kDlUwoNg5kW6DjLgmv5Trg,k6bpkD16SU6VRjgRXR4Djg,ZO5TMbR23kS1QmkCWbgp5A,21lm4xteXk2b1dinVOE4LQ,9iZrYVtUDEGWn5POWgoAWg,5SY0ahV_g0aAlOmkGcSk-w?mode=read&tenantId=c2543990-6083-45e6-ba0e-32e09afe53ae

Kanał Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UC1S9gGhpJUtyJrKtgcqWWIw

Więcej szczegółowych informacji można znajdzie się na stronie Inwestora, w zakładce "dla mieszkańców" dedykowanej prowadzonym konsultacjom dla inwestycji kolejowych:

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/stes-linii-kolejowej-nr-170-katowice-granica-panstwa-ostrawa

Informujemy również, że w dalszym ciągu można zgłaszać uwagi oraz opinie za pośrednictwem ankiety, która znajduje się na stronie oraz bezpośrednio pod podanym adresem.

Prosimy o potwierdzenie otrzymania zaproszenia i w przypadku ewentualnych pytań pozostajemy do dyspozycji.

Pozdrawiamy,

Zespół ds. Konsultacji Społecznych
Egis Poland Sp. z o.o.

 

Dołączone do maila pismo firmy Egis Poland:

skan pisma.jpg

 

CPK - więcej informacji o planach budowy przez CPK szybkiej kolei w Gminie Wyry>>

powrót