Wernisaż wystawy prac członków Klubu Plastyków Zdrzadełko

Dom kultury zaprasza na wernisaż wystawy prac członków Klubu Plastyków Zdrzadełko. Już 23 listopada o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Klub Zdrzadełko rozpoczął działalność w czerwcu 1961 r. z inicjatywy ówczesnego inspektora oświaty w Pszczynie, Wincentego Witoszka. Od 1995 roku Klub Plastyków jest związany z Pszczyńskim Centrum Kultury. Członkowie Klubu są bardzo aktywni biorąc udział w wielu wystawach, konkursach, plenerach i akcjach charytatywnych, m.in.: w Pszczynie, Katowicach, Mikołowie, Krakowie, Bielsku – Białej, Tychach, by wymienić jedynie część z nich. Wielu z członków Klubu może poszczycić się nagrodami i wyróżnieniami przyznanymi na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, a ich prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju, jak i za granicą. W 2001 r. Klub Plastyków Zdrzadełko otrzymał nagrodę Burmistrza Pszczyny w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury, a w roku 2022 nagrodę Burmistrza
w dziedzinie kultury. Obecnie do Klubu Plastyków należy kilkanaście osób, wśród nich Helena Urbańczyk – Boroń, Monika Balcar- Konieczny, Paweł Kiermasz, Alicja Kroll, Zofia Pelc, Romuald Romańczyk, Ewelina Szmajduch, Alicja Szymczak, Andrzej Wajda, Halina Kloc, Teresa Drzewiecka oraz rzeźbiarz Jerzy Rupa. Wystawa w Gostyni, na którą składa się ponad 20 prac prezentuje w sposób przekrojowy aktualną twórczość Klubu.
 
Partnerami wernisażu są: Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Gmina Wyry.
 
Wernisaż wystawy prac członków Klubu Plastyków Zdrzadełko - plakat.jpg

powrót