Wernisaż malarstwa Moniki Hartman w domu kultury

Dom Kultury w Gostyni zaprasza na wernisaż malarstwa Moniki Hartman, która w swojej twórczości ukazuje rzeczywistość oraz metafizykę jako dwie przenikające się wzajemnie płaszczyzny. Wystawa odbędzie się w najbliższy czwartek, 7 grudnia o godz. 18.00.

Chcę, by moje prace były transcendentnym „oknem na prawdziwy świat”, by wyrażały wiarę w sensowność i nieprzypadkowość wszystkiego, co się wydarza, w to, że istnieje siła, która świadomym gestem kieruje zarówno tym, co dostępne nam poznanie określa jako rzeczywistość, jak i tym, co nią naprawdę jest, a czego istnienie tylko przeczuwamy. Moja sztuka jest niezgodą na biologizującą, materialistyczno-deterministyczną koncepcję człowieka i jego otoczenia. Monika Hartman
 
Od 2000 roku absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, filia Katowice. Dyplom główny w Katedrze Grafiki Warsztatowej w Pracowni Druku Wypukłego prof. Romana Staraka. Dyplom dodatkowy w Katedrze Kształcenia Ogólnoplastycznego w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały. Ukończyła także studia na Wydziale Filologii Angielskiej – praca magisterska na temat podobieństw w percepcji rzeczywistości występujących u twórców z różnych dziedzin – sztuk pięknych i literatury. Jest tłumaczem, przysięgłym, konferencyjnym oraz literatury.
 
Wernisaż w domu kultury - plakat.jpg

powrót