Akcja „Drzewko za makulaturę” - podziękowanie za udział w akcji

Ekodoradczyni bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom za udział w akcji „Drzewko za makulaturę”.

- Wiosenna zbiórka makulatury odbyła się po raz drugi w naszej gminie. Dzięki wspaniałej postawie Naszych Mieszkańców udało nam się zebrać w tym roku 620 kg makulatury. Co pozwoliło uchronić 9 drzew przed wycinką. A dzięki przeprowadzonej akcji dodatkowo posadzonych zostanie 150 kolejnych drzew.

Drzewa są potężnymi sojusznikami w walce z globalnymi zmianami klimatycznymi, wpływając na stabilność klimatu. Im więcej posadzimy drzew lub uchronimy przed wycinką, tym powietrze będzie czystsze. Recykling zebranego papieru pozwoli nam ograniczyć emisję CO2 do atmosfery o 930 kg, co pozwoliło nam ograniczyć ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery. Dlatego Chrońmy lasy – zielone płuca Ziemi – wspierając ich otoczenie i naturalne procesy regeneracji. Sadźmy drzewa, które wspierają nas w walce o czyste powietrze. Mam nadzieję, że przekazane drzewka posłużą naszym mieszkańcom w walce o Czyste Powietrze i dodatkowo w upalne dni dadzą wytchnienie w swoim cieniu.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom za udział w akcji „Drzewko za makulaturę”. Mam nadzieję że kolejne akcje będą się również cieszyły tak dużym zainteresowaniem.

EKODORADCA Gminy Wyry
Halina Płoneczka

#ŚląskiePrzywracamyBłękit, #SilesiaBlueSkyRestored, #WojewództwoŚląskie, #programLIFE, #programochronypowietrza, #LIFEprogramme, #LIFEproject, #CleanAirEU, #WojewództwoŚlaskie, #Śląskie, #WybieramŚląskie, #czystepowietrze #ekodoradca #DzieńbezOpakowańFoliowych #nieużywamfoliówek

LIFE Programme Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo Klimatu i Środowiska Śląskie. Przywracamy błękit

Akcja drzewko za makulaturę.jpg

powrót