Spotkanie z pisarką Aleksandrą Rak

15 lipca minął rok od literackiego debiutu mieszkanki Gminy Wyry Aleksandry Rak i ukazania się książki „Echo” na wydawniczym rynku. W ciągu tych miesięcy autorka nawet na moment nie zwolniła tempa. Bierze udział w spotkaniach autorskich, udziela wywiadów i wydaje kolejne książki cieszące się uznaniem czytelników, wśród których zdobyła już pokaźne grono fanów swojej twórczości. „Biorąc do ręki książkę autorki wiem, że ten czas będzie wykorzystany w 100%. Jej książki zawsze są pełne wzruszeń, ciepła i wsparcia, ale nie ukrywajmy, losy bohaterów często są pogmatwane. Autorka uwielbia komplikować im życie, ale robi to w tak umiejętny sposób, że nie ma przesytu komplikacji. Jest to umiejętnie wyważone dobrymi sytuacjami” – to tylko jedna z wielu opinii o pisarce, które można znaleźć na blogach i forach czytelniczych.

14 kwietnia premierę miały „Niełatwe powroty” – pierwsza część nowej serii obyczajowej „Pensjonat na wzgórzu” będącej historią trzech sióstr – Patrycji, Martyny i Klaudii. Z pozoru dzieli je zbyt wiele, żeby mogły się porozumieć, a jednak w obliczu nagłej i trudnej zmiany w ich życiu, kobiety spotykają się, żeby wspólnie postanowić, co robić dalej. Z kolei 16 czerwca ukazała się powieść „Kiedy szukam”. To druga część historii Leny, o której autorka opowiadała w wywiadzie do styczniowego numeru naszego miesięcznika samorządowego „Wicie”.
 
Najnowsza książka mieszkanki naszej gminy trafiła na półki księgarń kilka dni temu, dokładnie 11 sierpnia. „Czas powrotów” to kontynuacja opowieści o trzech siostrach. Czy będą one dla siebie nawzajem wsparciem? Czy bieszczadzki pensjonat okaże się miejscem, w którym odnajdą spokój? Zachęcamy do poznania odpowiedzi na te pytania i sięgnięcia po pozostałe literackie propozycje Aleksandry Rak, a także do uczestnictwa w spotkaniu z autorką, na które już dziś, 16 sierpnia zaprasza nasza biblioteka. Szczegóły na plakacie.
 
223678577_4111315668946044_6904313257603411174_n.png

powrót