Gra terenowa

Gminna Biblioteka, 10 września zaprasza do udziału w mobilnej grze terenowej. Start pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Września 1939 w Gostyni przy ul. Tęczowej o godz. 15.00.

Następnie trasa rozgrywek pobiegnie ul. Tęczową (k/ bunkra Sowiniec), ul. Tyską do ul. Pszczyńskiej. Metą będzie Dom Kultury w Gostyni. Przed rozpoczęciem gry Gracze zostaną zapoznani z jej zasadami. Około godziny 18.00 ogłoszone zostaną wyniki gry (Zagroda Śląska za Domem Kultury).

Gra skonstruowana jest w aplikacji na smartfona. Jej bohaterem będzie mieszkaniec Wyr, wnuk powstańca śląskiego – Wiktor Szołtysek i jego pamiętnik.

Szczegóły na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach.

Gminna Biblioteka prosi kierowców i mieszkańców poruszających się pojazdami mechanicznymi ulicami Tyską i Tęczową w Gostyni w dniu 10 września 2022 roku w godzinach rozgrywania gry o wyrozumiałość i ostrożność w ramach bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego.


Gra odbywa się w ramach projektu „Człowiek jest jak okręt – dziennik Wiktora Szołtyska jako przykład losów Ślązaków po obu stronach frontu II WŚ”,  dofinansowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Instytutu Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu jako jego elementy składowe odbyły się już wcześniej warsztaty online i stacjonarne, w których udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyrach. Kontynuacją była konferencja historyczna, 11 maja w Domu Kultury w Gostyni.

Biblioteka zaprasza do udziału w grze terenowej.png

powrót