Czyste Powietrze

mDokumenty. Potwierdzaj tożsamość smartfonem

mDokumenty. Potwierdzaj tożsamość smartfonem

 

Chcesz sprawdzić tożsamość innej osoby lub potwierdzić swoją? Możesz to zrobić za pomocą darmowej aplikacji mObywatel na smartfon — wszędzie tam, gdzie do potwierdzenia tożsamości wystarczy dokument ze zdjęciem, na przykład na poczcie, w sklepie, punkcie usługowym. Nawet gdy masz stłuczkę lub podpisujesz z kimś umowę. Z aplikacji skorzystasz również w sklepach i punktach usługowych, które posługują się mWeryfikatorem. Pobierz aplikację i sprawdź, jak działa usługa mTożsamość.

Jak załatwić sprawę ?

mObywatel to oficjalna rządowa aplikacja na smartfony. Jest bezpłatna. Dzięki niej masz szybki dostęp do elektronicznych dokumentów i usług.

Czym jest mTożsamość

mTożsamość to usługa dostępna w rządowej aplikacji mobilnej mObywatel. Pobierzesz ją bezpłatnie na swój telefon. By ją aktywować, potrzebujesz profilu zaufanego — jeśli go nie masz, załóż online, a potem pobierz aplikację:

Dzięki niej możesz potwierdzić swoją tożsamość wszędzie tam, gdzie wystarczy:

  • okazać dokument ze zdjęciem oraz
  • nie trzeba mieć dowodu osobistego czy paszportu.

Na przykład na poczcie, siłowni, w sklepie, a także gdy wyrabiasz kartę lojalnościową lub korzystasz z usług medycznych czy hotelarskich.

Możesz też przekazać swoje dane innym użytkownikom aplikacji mObywatel – by potwierdzić swoją tożsamość. Dane możecie wymieniać, wyłącznie jeśli macie aplikacje na smartfonach z tym samym systemem (na przykład Android – Android).

Dzięki mTożsamości możesz przekazać dane na przykład sprzedawcy usług czy recepcjoniście w przychodni. Obsługa klienta może je sprawdzić tradycyjnie (jak każdy inny dokument) lub w aplikacji mWeryfikator. Upoważniona osoba dzięki mWeryfikatorowi zobaczy na swoim smartfonie twoje:

  • imiona i nazwisko,
  • zdjęcie w niskiej rozdzielczości.

Może też sprawdzić ważność twojej mTożsamości.

 

https://obywatel.gov.pl/dokumenty-i-dane-osobowe/mdokumenty-potwierdzaj-tozsamosc-smartfonem

powrót