Kobieta na medal – Trójstyk 2024 już 15 czerwca

Już w sobotę, 15 czerwca odbędzie się Trójstyk – wydarzenie, w którym trzy gminy – Mikołów, Łaziska Górne i Gmina Wyry łączą się w trzech aktywnościach sportowych – biegu, marszu nordic walking i jeździe na rowerze. Uczestnicy wyruszą z trzech różnych miejsc, a spotkają się na jednej mecie – na Wierzysku – w miejscu, gdzie nasze gminy się stykają.

Podczas imprezy będziemy wspierać Patrycję Wolińską – 37-letnią łaziszczankę​,​ która po poważnym wypadku samochodowym długo walczyła o życie przebywając w śpiączce. Obecnie potrzebuje opieki lekarskiej, a przede wszystkim intensywnej rehabilitacji usprawniającej.

Aby wziąć udział w Trójstyku, wystarczy się zapisać i przelać 30 zł na konto fundacji, której podopieczną jest pani Patrycja. Zapisy odbywają się przez platformę Decathlon Go. Link do zapisów: Kobieta na Medal - TRÓJSTYK | Decathlon GO. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca.

Wyrska ekipa biegaczy i miłośników nordic walking wystartuje o godz. 10.00 – podobnie, jak w ubiegłym roku z parkingu przy Szkole Podstawowej w Wyrach (ul. Puszkina 10). Przewodnikiem chodziarzy będzie ponownie Piotr Jeleń. Rowerzyści będą oczekiwali na grupę mikołowską na parkingu przy cmentarzu w Wyrach, skąd razem z O'Rety Team i Anetą Esnekier pojadą po ekipę łaziską i razem dotrą na Wierzysko.

Na mecie każdy zapisany uczestnik zostanie nagrodzony medalem, możliwość uzupełnienia spalonych kalorii zapewnią ciasta i kawa, a ci, którzy jeszcze znajdą w sobie energię będą mogli wziąć udział w zajęciach stretchingu oraz zumby. Dla najmłodszych przygotowana będzie specjalna strefa z leśno-survivalowymi atrakcjami „Wyzwania Izy i Bielana” oraz Decathlonu, grami i zabawami ruchowymi prowadzonymi przez Mirabel oraz letnią czytelnią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łaziskach Górnych. Zapraszamy!

Trójstyk - Kobieta na medal 2024(9).png

powrót