Już w sobotę 10.09 - gra terenowa i festyn z okazji „Pożegnania Wakacji”

Gminna Biblioteka, 10 września zaprasza do udziału w mobilnej grze terenowej. Start pod Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Września 1939 w Gostyni przy ul. Tęczowej o godz. 15.00.

Następnie trasa rozgrywek pobiegnie ul. Tęczową (k/ bunkra Sowiniec), ul. Tyską do ul. Pszczyńskiej. Metą będzie Dom Kultury w Gostyni. Gra skonstruowana jest w aplikacji na smartfona. Jej bohaterem będzie mieszkaniec Wyr, wnuk powstańca śląskiego – Wiktor Szołtysek i jego pamiętnik.

Szczegóły na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach.

Gminna Biblioteka prosi kierowców i mieszkańców poruszających się pojazdami mechanicznymi ulicami Tyską i Tęczową w Gostyni w dniu 10 września w godzinach rozgrywania gry o wyrozumiałość i ostrożność w ramach bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego.


Gra odbywa się w ramach projektu „Człowiek jest jak okręt – dziennik Wiktora Szołtyska jako przykład losów Ślązaków po obu stronach frontu II WŚ”,  dofinansowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” Instytutu Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu jako jego elementy składowe odbyły się już wcześniej warsztaty online i stacjonarne, w których udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wyrach. Kontynuacją była konferencja historyczna, 11 maja w Domu Kultury w Gostyni.

Biblioteka zaprasza do udziału w grze terenowej.png


Z kolei Dom Kultury w Gostyni zaprasza na Pożegnanie wakacji. Start już o godz. 15.00. Wydarzenie odbędzie się w dużej sali domu kultury.

W programie:
- sekcja muzyczna kabaretu Drzewo a gada, na czele której stoi Michał Laksa,
- koncert Macieja Lipiny, który zagra utwory Dżemu ze spektaklu Skazany na bluesa, w którym gra główna rolę,
- zabawa taneczna z dj Marssell!
- spotkanie ze strażą pożarną  OSP Gostyń,
- darmowy dmuchaniec oraz plac zabaw udostępniony przez Gminne Przedszkole w Gostyni,
- popcorn, wata cukrowa,
- spotkanie z grupą rekonstrukcyjną oraz Studenckim Kołem Naukowym Historyków Uniwersytetu Śląskiego, które miedzy innymi pokaże jak pisano w średniowieczu z użyciem gęsiego pióra!
 
Ponadto:
- strefa gastronomiczna przygotowana przez Bar Zacisze u Soboty,
- finał projektu Człowiek jest jak okręt - Dziennik Wiktora Szołtyska jako przykład losów Ślązaków po obu stronach frontu II WŚ, realizowany prze Gminną Bibliotekę,
- stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach.
 
Wstęp wolny.
 
Pożegnanie Wakacji - plakat.jpg

 

 

powrót