To już 7 lat Klubu Senior+ w Gostyni

Wczoraj świętowano 7. rocznicę powołania do życia Klubu Senior+ w Gostyni. To miejsce niezwykłe. Wie o tym każdy, kto choć raz przestąpił próg Klubu i spotkał się z życzliwym uśmiechem seniorów. W intencji uczestników Klubu modlono się podczas Mszy Świętej, po której przy wspólnym stole zasiedli seniorzy, Wójt Gminy Wyry, Barbara Prasoł, a także przedstawiciele jednostek, z którymi Klub współpracuje.

Miejsce to powstało siedem lat temu w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, zapewniając wsparcie nieaktywnym zawodowo seniorom powyżej 60 roku życia i obecnie liczy 31 osób. Do regularnych zajęć, w których uczestniczą seniorzy należą: zajęcia edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywizacji ruchowej, społecznej, zajęcia sportowo rekreacyjne oraz terapia zajęciowa.
 
Kochani Seniorzy, dziękujemy Wam, że jesteście! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w działania na rzecz naszej gminnej społeczności i doceniamy Wasz ogromny wkład wnoszony w wychowanie młodego pokolenia mieszkańców Wyr i Gostyni. Życzymy Wam zdrowia, młodzieńczej energii i spełnienia marzeń, Niech omijają Was troski i smutki dnia codziennego, a jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy dotąd niespełnionych.
 
O tym co działo się w Klubie w ciągu ostatnich lat będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu miesięcznika Wicie już 15 lutego.
 

powrót