Do kiedy trzeba wymienić stary piec?

Jeśli w dalszym ciągu palisz w „kopciuchu”, z wymianą pieca na węgiel lepiej nie zwlekaj. 

Uchwały antysmogowe m.in. nakazują wymianę przestarzałych pieców na węgiel, czyli kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Kto się z tego nie wywiąże, może zostać ukarany grzywną sięgającą aż 5 000 zł. Dlatego lepiej nie czekać na ostatnią chwilę i zacząć działać już teraz.

Warto pamiętać o możliwości uzyskania różnych dofinansowań, które pomogą sfinansować kosztowną inwestycję, jaką jest wymiana pieca. Nasi mieszkańcy mogą skorzystać z takich dofinansowań jak:

  • gminna dotacja do wymiany źródła ciepła,
  • program „Czyste Powietrze” – np. dla właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych,
  • program „Ciepłe Mieszkanie” – np. dla właścicieli mieszkań,
  • ulga termomodernizacyjna.

Pamiętaj, aby używać opału dobrej jakości!

W przypadku wymiany źródła ciepła należy złożyć nową deklarację w CEEB, w terminie do 14 dni od dnia wymiany źródła ciepła na nowe (spełniające obowiązujące przepisy).

#ŚląskiePrzywracamyBłękit, #SilesiaBlueSkyRestored, #WojewództwoŚląskie, #programLIFE, #programochronypowietrza, #LIFEprogramme, #LIFEproject, #CleanAirEU, #WojewództwoŚlaskie, #Śląskie, #WybieramŚląskie, #czystepowietrze #ekodoradca LIFE Programme Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ministerstwo Klimatu i Środowiska Śląskie. Przywracamy błękit

logo ekodoradca.png

wymiana pieca - 2 miesiące_page-0001.jpg

 

powrót