Powiatowy Urząd Pracy zaprasza

Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach w ramach cyklu „CZWARTKI Z EKSPERTEM”.

W każdy czwartek czerwca 2016 roku zaplanowano spotkania z ekspertami według poniższego harmonogramu:

DATA

EKSPERT

GODZINY KONSULTACJI

MIEJSCE KONSULTACJI,

NR TELEFONU

2 czerwiec  2016r.

Doradca Zawodowy/ Psycholog

9.00 – 12.00

Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie

ul. Chopina 8

43-170 Łaziska Górne pok. 203,

tel. 32 325-03-84,              tel. kom. 660-729-541

9 czerwiec  2016r.

Doradca EURES

16 czerwiec  2016r.

Mobilny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

43-170 Łaziska Górne pok. 111,

tel. 32 224-45-15,               tel. kom. 660-729-541

23 czerwiec  2016r.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

30 czerwiec  2016r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

43-170 Łaziska Górne pok. 111 ,

Bezpłatne konsultacje będą odbywały się w formie spotkań indywidualnych oraz porad telefonicznych.

  • 02.06.2016r. – spotkanie z Doradcą Zawodowym/Psychologiem

Wszystkich chętnych zapraszamy na indywidualne spotkanie z Doradcą Zawodowym/Psychologiem, podczas którego będzie można m.in.:

- otrzymać informacje na temat sposobów poszukiwania pracy;

- skonsultować dokumenty aplikacyjne: CV, list motywacyjny;

- uzyskać informacje, jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej;

- porozmawiać o tym, jak zdobyć doświadczenie zawodowe;

- określić swoje predyspozycje zawodowe.

  • 09.06.2016r.  – spotkanie z Doradcą EURES

Zapraszamy na konsultacje z przedstawicielem sieci EURES, w trakcie których będzie można uzyskać informacje m.in. na temat:

- poszukiwania pracy za granicą;

- zagranicznych ofert pracy;

- dokumentów o nazwie Europass;

- bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę;

- warunków życia i pracy w krajach EOG czyli krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechteinsteinie, a także w Szwajcarii.

  • 16.06.2016r. – spotkanie z przedstawicielami Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie oraz Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich                   w Katowicach zapraszają do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych w dniu 16 czerwca 2016r., w budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Mikołowie mieszczącego się w Łaziskach Górnych przy ul. Chopina 8, w pok. 111 w godzinach 9.00 – 12.00.

Mobilne Punkty Informacyjne to nowa usługa dostępna dla mieszkańców regionu za pośrednictwem Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Specjaliści do spraw Funduszy Europejskich będą udzielać bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Aktualne informacje na temat Mobilnych Punktów Informacyjnych organizowanych na terenie województwa śląskiego publikowane są na stronach internetowych: www.rpo.slaskie.pl, www.funduszeeuropejskie.gov.pl

  • 23.06.2016r.  – spotkanie z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z porad eksperta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który będzie udzielał konsultacji w ramach tematów takich jak m.in.:

- świadczenia;

- ubezpieczenia;

- kapitał początkowy;

- zaświadczenia lekarskie;

- obowiązki płatnika składek.

  • 30.06.2016r. – spotkanie z przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Pracodawców oraz osoby z niepełnosprawnością zapraszamy na konsultacje z przedstawicielami PFRON, którzy udzielą odpowiedzi na pytania dotyczące m.in.:

- orzeczeń o niepełnosprawności;

- możliwości dostosowania środowisk pracy dla osób z różnymi niepełnosprawnościami;

- refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób z niepełnosprawnością;

- dofinansowania do wynagrodzeń pracowników z niepełnosprawnością;

- możliwości skorzystania przez osoby niepełnosprawne z programów realizowanych ze środków PFRON.

Szczegółowe informacje dotyczące spotkań można uzyskać pod nr tel. 32 325-03-84, tel. kom. 660-729-541 lub w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Mikołowie, piętro I, p.203.