Szczęśliwy senior w Gminie Wyry

FE SL kolor poziom.jpg

„Szczęśliwy senior w Gminie Wyry” – projekt będzie realizowany w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+), dla Priorytetu: FESL.07.00-Fundusze Europejskie dla społeczeństwa dla Działania: FESL.07.04-Usługi społeczne.

Czas trwania projektu: 01.10.2024 – 31.08.2026 r.

W ramach projektu zaplanowano wsparcie dla seniorów w Gminie Wyry poprzez utworzenie nowej grupy w Klubie Seniora w Gminie Wyry dla 10 osób (w tym 7 kobiet) zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Będą to osoby w wieku 60+, potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, spełniające kryteria rekrutacji do projektu. Zaplanowane działania są odpowiedzią na potrzeby seniorów w Gminie Wyry wykazane podczas diagnozy przeprowadzonej w czerwcu 2023 roku. Działania mają na celu przeciwdziałaniu m.in. osamotnieniu i marginalizacji seniorów. Zaplanowano zajęcia rozwijające zainteresowania, porady prawne, spotkania z dietetykiem, psychologiem, zajęcia wspomagające sprawność fizyczną, wyjazdy do kina, muzeum i inne.

Dofinansowanie wynosi 433 390 zł. Wartość projektu to 456 200 zł.