Festyn Gminny 2015

Festyn Gminny w dniu 18.07.2015r. rozpoczął się zgodnie z programem pokazem charyzmatycznej zumby w wykonaniu Yanelis Salazar Serrano oraz Magdaleny Dyluś. Mimo wielkiego upału dziewczęta zdołały zachęcić do tanecznej zabawy najmłodszych oraz zatańczyć z grupą młodzieży układ choreograficzny.

Dużą dawkę muzyki disco zapewnił uczestnikom kolejny zespół wraz z grupą taneczną. Zespół Fajters porywał uczestników do wspólnej zabawy w rytmie disco.

Organizatorzy zadbali dla dzieci o dmuchane zjeżdżalnie i tor przeszkód, malowanie twarzy, balony oraz szereg stoisk gastronomicznych typu oscypki, kręcone ziemniaczki, grill itd.

Niestety dobrze zapowiadającą się zabawę zepsuła ogromna nawałnica, która przemieściła się przez stadion w Wyrach. Odpadające konary drzew, silne porywy wiatru, „fruwające namioty wystawiennicze” i duże opady deszczu wpłynęły na decyzję organizatora aby przerwać zabawę. Całe zdarzenie niosło za sobą ogromne zagrożenie bezpieczeństwa. Uczestnicy jak i wykonawcy potwierdzili skalę zagrożenia opuszczając w pośpiechu stadion.

Interwencja strażaków OSP Wyry okazała się niezbędna i bardzo pomocna, za co serdecznie dziękujemy. Na szczęście nikt z obecnych nie ucierpiał.