Projekt „Umiem pływać” w Gminie Wyry

Już w wakacje rusza projekt „Umiem pływać”.

Gmina Wyry pozyskała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 30 tys. zł na organizację nauki pływania dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. 105 uczniów weźmie udział w 20-godzinnym kursie pływania. Będzie to już piąta edycja tego projektu w naszej gminie.

Zaplanowano dwa kursy: wakacyjny dla 60 uczniów (po 30 osób z każdej szkoły) i jesienny, przeznaczony dla 45 osób. Kurs wakacyjny będzie organizowany na pływalni AquaPlant w Mikołowie, natomiast jesienny na pływalni Wodnik w Paniówkach.

Cieszymy się, że możemy zrealizować taki projekt, tym bardziej, że dzieci oprócz umiejętności pływackich nabędą również wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się przy akwenach wodnych – mówi Emilia Jegła z Referatu Pozyskiwania Funduszy i Rozwoju Gminy.

Projekt „Nauka pływania w Gminie Wyry” współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”.

obrazki - strona wyry.pl - 2024-06-18T085125.923.png

Zdjęcie przedstawia chłopca uczącego się pływać, obok niego w wodzie znajduje się instruktorka. Zdjęcie zawiera również logo projektu.

powrót