Spotkanie z Ignacym Walentym Nendzą w ramach Dyskusyjnego Klubu Domu Kultury

Dom Kultury w Gostyni 8 grudnia zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach klubu dyskusyjnego. Gościem będzie Ignacy Walenty Nendza „Walek”.

Ignacy Walenty Nendza „Walek”. Urodzony w Katowicach na Wełnowcu. Wspinacz, grotołaz, instruktor wspinania. Wyszkolił i wprowadził w góry setki osób, w tym Jerzego Kukuczkę, poprzez Harcerski Klub Taternicki. W latach 70. i 80. XX wieku uczestniczył w szeregu wyprawach himalajskich (Lhotse 1979, Makalu 1982, Annapurna). Poza tym spinał się w Karakorum, Atlasie, Ałtaju Mongolskim, Andach Patagońskich i na indonezyjskie wulkany Keli Mutu i Merapi. Za działalność wychowawczą i społeczną odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

Dom kultury zaprasza miłośników gór i podróżowania, ale także wszystkich, którzy chcą posłuchać niezwykłych opowieści związanych z największymi sukcesami polskiego himalaizmu. Zabierzmy Was w podróż od „Alp Wełnowieckich” po Himalaje!
 
Wstęp wolny. Spotkanie odbywa się w reżimie sanitarnym. Będzie możliwość także uczestniczenie online poprzez transmisję na profilu domu kultury na Facebooku.
 
Patronem medialnym spotkania jest portal Wachtyrz.eu Dyskusyjny Klub Domu Kultury realizowany jest przy wsparciu Urzędu Gminy Wyry

 

powrót