Koncert Jacka Stęszewskiego w Gostyni

Dom Kultury w Gostyni zaprasza na pierwszy koncert po czteromiesięcznej przerwie. W niedzielę 9 sierpnia o godz. 19:00 na scenie Zagrody Śląskiej wystąpi Zuzanna Moczek oraz Jacek Stęszewski z zespołem. W przypadku złej pogody koncert przeniesiony będzie do sali widowiskowej Domu Kultury. Wstęp wolny!

Zuzanna – wedle słownikowej definicji jest wokalistką, multiinstrumentalistką i tekściarką, ale woli myśleć o sobie jako o dziewczynie piszącej piosenki. Tutaj liczy się każde słowo - jej autorska twórczość to piosenka literacka najwyższej próby,doprawiona odrobiną folkowych brzmień. Tradycyjne formy muzyczne ubrane we współczesne spojrzenie oraz ekspresję tworzą ciekawą i spójną opowieść. Śpiewa, akompaniując sobie na pianinie, gitarze i akordeonie. Na koncie ma kilkadziesiąt nagród najważniejszych krajowych festiwali piosenki artystycznej, m.in.: konkursu Skoda Auto Muzyka (Program III PR), Giełda Piosenki „Wieczorne Nastroje” Kwidzyn (I miejsce), „Metamorfozy Sentymentalne”Lublin (I miejsce), „Frazy” Poznań (I miejsce), festiwal Danielka (Grand Prix oraz Nagroda Publiczności). Od kilku lat regularnie koncertuje w całej Polsce -występowała między innymi podczas Enea Spring Break w Poznaniu, Songwriter Łódź Festiwal, toruńskiego LULU festiwal, czy FRU (Festiwal Raciborskiej Ulicy). Jej muzykę docenili między innymi Czesław Mozil i zespół Raz Dwa Trzy, zapraszając ją do gościnnego supportu. Na co dzień stara się żyć bez pośpiechu, na wsi, w bliskim kontakcie z naturą. 1 maja 2020 będzie miała miejsce premiera jej debiutanckiego albumu zatytułowanego "Dzień dobry".

Jacek Stęszewski  ur. 15.03.1980 r. w Katowicach; - pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, na co dzień lider i wokalista zespołu Koniec Świata. Na solowym koncie ma dwie płyty "Księżycówka" oraz "Peweksówka". Muzycznie porusza się w klimatach folkowej poezji śpiewanej, skąd blisko mu do Nohavicy, czy Jacka Kaczmarskiego.

Jacek wystąpi z dwójką nietuzinkowych i charyzmatycznych muzyków:
- Janusz Bińkowski (klawisze, gitara, instr. perkusyjne)
- Gabriel Balukiewicz (akordeon)

Miś
https://www.youtube.com/watch?v=BF6rXE9cm5w

Wyliczanka
https://www.youtube.com/watch?v=0KynhiEjNIE

Dziewczyna z księżyca
https://www.youtube.com/watch?v=0kuL9yalbuI

 

Koncert Jacka Stęszewskiego.jpg

powrót