Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa –
sposób na łatwy kontakt z Policją

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która pozwala przekazywać Policji informacje o niebezpiecznych miejscach w okolicy.

Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „wandalizm” lub „nielegalne rajdy samochodowe”. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych.

Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez Policję. Intencją jest zachęcenie ludzi do reagowania kiedy widzą potencjalne zagrożenie.

Korzystając z Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić na numery 997 lub 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Ulotka krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa 1.pngUlotka krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa 2.png

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest pod linkiem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Więcej informacji na stronie: www.slaska.policja.gov.pl.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa wycinek.JPG