XXV sesja Rady Gminy Wyry

W czwartek, 14 maja odbyła się XXV sesja Rady Gminy Wyry.

W trakcie pierwszej części obrad odbyło się spotkanie z dyrektorami instytucji kultury, dla których organizatorem jest Gmina Wyry. Gośćmi posiedzenia byli Joanna Bieniek-Strączek, dyrektor gminnej biblioteki oraz Marek Nowara, dyrektor domu kultury. Rozmowy stanowiły okazję do zaprezentowania działalności placówek oraz omówienia ich bieżących potrzeb i planów na przyszłość.

W trakcie sesji Rada rozpatrzyła i przegłosowała również osiem projektów uchwał: zmianę Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wyry na lata 2026-2040, zmianę budżetu Gminy Wyry na rok 2026 (korekta planu wydatków i dochodów bieżącego roku budżetowego), zmianę zasad udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego na terenie gminy, wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia z Miastem Mikołów w zakresie zapewnienia opieki nad dziećmi do lat 3 w tamtejszym żłobku, nabycie nieruchomości gruntowej, wyrażenie zgody na bezprzetargowe zawarcie kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości gminnej w rejonie ul. Leśnej z dotychczasowym dzierżawcą, wyrażenie zgody na bezprzetargowe zawarcie kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości gminnej w rejonie ul. Tyskiej z dotychczasowym dzierżawcą, a także rozpatrzenie skargi na działalność Wójta Gminy Wyry.

Obrady, jak zawsze, można było śledzić na żywo za pośrednictwem portalu wyry.esesja.pl, gdzie również znajduje się nagranie posiedzenia.

Obrady XXV sesji Rady Gminy Wyry.JPG

powrót