Protest Gminy Wyry w sprawie budowy suchego zbiornika retencyjnego na Gostynce

Do 9 kwietnia trwały konsultacje społeczne w sprawie opracowywanego przez PGW Wody Polskie programu działań retencyjnych, w skład którego wchodzą plany budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego w Gostyni.

Poniżej publikujemy stanowisko Gminy Wyry w tej sprawie.

Protest Gminy Wyry w sprawie budowy suchego zbiornika retencyjnego na Gostynce (2).jpgProtest Gminy Wyry w sprawie budowy suchego zbiornika retencyjnego na Gostynce (1).jpgProtest Gminy Wyry w sprawie budowy suchego zbiornika retencyjnego na Gostynce.jpgzbiornik.png
 
Również 9 kwietnia odbyło się spotkanie w formie webinarium, na którym przedstawione zostały informacje o konsultowanym dokumencie. Uczestniczyli w nim Joanna Pasierbek-Konieczny przewodnicząca Rady Gminy Wyry, wiceprzewodniczący rady Tomasz Fityka oraz przedstawiciel urzędu gminy.
 
Niestety podczas konsultacji nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytania. W formie pisemnej mają się pojawić na stronie www.wislakonsultacje.pl – pisze Joanna Pasierbek-Konieczny na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Podczas spotkania zapewniono, że: „planowane są konsultacje z mieszkańcami, którzy będą bezpośrednio dotknięci planowanymi inwestycjami, a całe przedsięwzięcie jest jeszcze na etapie koncepcji, więc lokalizacja jeszcze nie jest przesądzona”.

powrót