Czyste Powietrze

Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego w dniu 11.10.2019r. w Wyrach

Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego w dniu 11.10.2019r. w Wyrach

W trosce o bezpieczeństwo odbiorców gazu, Polska Spółka Gazownictwa przeprowadza akcję przewonienia gazu ziemnego w dniu 11.10.2019r. w Wyrach przy ul. Pszczyńskiej . Cały harmonogram akcji przewonienia paliwa gazowego dla obszaru działania Gazowni w Tychach dostępny tutaj.

Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych.

W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu, należy niezwłocznie powiadomić służby Polskiej Spółki Gazownictwa pod numerem alarmowym 992.

Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i niesprawności urządzeń gazowych (np. zanieczyszczeniu palników, czy ich niewłaściwej regulacji).

Kontrolę i naprawę sieci gazowej przeprowadzają służby Polskiej Spółki Gazownictwa, natomiast usuwanie stwierdzonych nieprawidłowości instalacji i urządzeń gazowych należy do obowiązków właścicieli lub administracji obiektów.

powrót