Portal Gmina Wyry

Monografie Gminy Wyry

Monografie Gminy Wyry

MONOGRAFIE GMINY WYRY

 

Szanowni Państwo!

Z przyjemnością oddajemy w ręce mieszkańców Gminy Wyry dwie monografie pt.: „Gostyń od średniowiecza do współczesności” autorstwa Lidii Borowian – Cyba, Henryka Cyba, Joanny Pasierbek – Konieczny oraz monografię pt. „Gmina Wyry w ekonomiczno – socjologicznym zwierciadle” autorstwa Urszuli i Stanisława Swadźby oraz Zbigniewa Zagały. Monografie zostały wydane z okazji Jubileuszu 25-lecia Gminy Wyry. Obie monografie będzie można nabyć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyrach przy ul. Dąbrowszczaków 58 oraz w Gostyni przy ul. Pszczyńskiej 372 w cenie 25 zł. Monografie będzie można nabyć w godzinach pracy bibliotek. Liczba egzemplarzy ograniczona.

Życzymy przyjemnej lektury!


W 1998 r. została wydana monografia Wyr pt. „Wyry – monografie historyczne” autorstwa Ludwika Musioła oraz Stefana Strzępy. Planowane jest wydanie wznowionej monografii miejscowości Wyry, w związku z tym, prosi się mieszkańców Wyr posiadających ciekawe zdjęcia, dokumenty i inne materiały, które mogły by być wykorzystane w monografii, aby takie materiały wypożyczyli, celem umieszczenia ich na stronach monografii naszej miejscowości.

Prosimy o dostarczenie opisanych materiałów z różnych okresów historii Wyr do dnia 31 stycznia 2017 r. do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach przy ul. Dąbrowszczaków 58.

Materiały zostaną zwrócone właścicielowi niezwłocznie po ich zeskanowaniu.

Za pomoc serdecznie dziękujemy.


 

Monografia Gostyń od średniowiecza do współczesności.jpgMonografia Gmina Wyry w ekonomiczno socjologicznym zwierciadle.jpg

powrót