Czyste Powietrze

„Jak Wyry i Murcki w hokeju konkurowały” - spotkanie w Pawilonie

„Jak Wyry i Murcki w hokeju konkurowały” - spotkanie w Pawilonie

13 listopada o godz. 18:00 na sali w Pawilonie Handlowym przy ul. Głównej 58 odbędzie się spotkanie pt. „Jak Wyry i Murcki w hokeju konkurowały”. Serdecznie zapraszamy sympatyków Klubu FORTUNA WYRY i wszystkich mieszkańców!

Celem spotkania jest przypomnienie dawnej rywalizacji hokejowych drużyn z Murcek i Wyr, które w latach 60. XX wieku mocno zaistniały na hokejowej mapie Polski. Wielu zawodników z obu klubów w późniejszych latach reprezentowało nowo powstały klub z Tychów, tworząc w ten sposób historię hokeja w szybko rozwijającym się mieście Tychy. Szczególną uwagę poświęcimy dramatycznym meczom z 1964 roku, podczas których Fortuna i Górnik rywalizowały o awans do I ligi.

Podczas spotkania zostaną wyświetlone filmy dokumentalne "Fortuna toczyła się krążkiem" Eweliny Toczek i Damiana Nogi oraz "Jak hokej do Tychów z Murcek przywędrował" Jerzego Gęgi.

Zaproszeni goście: byli hokeiści Fortuny Wyry i Górnika Murcki.

Goście specjalni: Barbara Prasoł (wójt gminy Wyry), Jarosław Góralczyk (prezes Fortuny Wyry), red. Włodzimierz Sowiński (wieloletni ekspert hokejowy "Sportu"), Wojciech Wikarek (autor dokumentalnych filmów o hokeju), red. Leszek Sobieraj (mieszkaniec Wyr, autor książki o Fortunie Wyry).

Prowadzenie: Piotr Zawadzki (Tyska Galeria Sportu)

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 i potrwa ok. 60 minut.

Jak Wyry z Murckami konkurowały jpg.jpg

powrót