Czyste Powietrze

eUrząd - elektroniczne usługi Urzędu Gminy Wyry w Twoim komputerze i telefonie już dostępne !

eUrząd - elektroniczne usługi Urzędu Gminy Wyry w Twoim komputerze i telefonie już dostępne !

Większość urzędowych spraw w Gminie Wyry można już załatwić bez wychodzenia z domu. Wystarczy założyć konto na portalu eUrząd. Założenie konta trwa kilka chwil i jest bezpłatne.

Na platformie eUrząd uzyskasz dostęp m.in. do informacji o stanie swoich spraw, zobowiązaniach podatkowych, do informacji publicznych m.in. informacji o budżecie gminy,  elektronicznych formularzy usług udostępnianych przez urząd. Dodatkowo, będziesz mógł dokonać płatności zobowiązań wobec urzędu (upewnij się, że Twój Bank obsługuje funkcję internetowych przelewów bezpośrednich).

UWAGA!  Dostęp do informacji o stanie swoich spraw, zobowiązaniach podatkowych i płatności za nie możliwy jest dopiero po założeniu konta na platformie eUrząd dostępnej na www.wyry.pl (fot .1). Założenie konta można wykonać na dwa sposoby: przez e-PUAP lub wypełniając wniosek osobiście złożyć w urzędzie (fot. 2).

 fot 1.png

fot.1

 fot 2.jpg

fot. 2.

Teraz, wystarczy że na stronie głównej eUrzędu klikniesz w zakładkę „Twoje dane”, zalogujesz się i możesz korzystać z wszystkich funkcjonalności które przygotowaliśmy.

W Informacjach Publicznych masz dostęp do Budżetu.

W Usługach elektronicznych Na platformie eUrząd możesz zarejestrować się (bez logowania) w Systemie Powiadamiania Klientów i otrzymywać wiadomości SMS z Gminy. Wystarczy kliknąć  w „Powiadomienia” a następnie w opcję „subskrybuj powiadomienia” podać swoje dane  i numer telefonu (fot.3) – od tej chwili będą przychodzić SMSy na Twoją komórkę.

 fot 3.jpg

fot. 3

Dodatkowo, w Usługach Elektronicznych możesz pobrać aplikację mobilną eUrząd ( link do Sklepu Play), która po zalogowaniu będzie połączona z kontem eUrzędu (pod warunkiem, ze jesteś zalogowanym Użytkownikiem platformy)– dzięki aplikacji eUrząd możesz w telefonie sprawdzać m.in. stan swoich płatności, śledzić aktualności na stronie oraz otrzymywać powiadomienia z Gminy. Aplikacja mobilna  Eco Harmonogram poinformuje Cię o zbliżającym się terminie wywozu odpadów z Twojej posesji, godzinach pracy PSZOK oraz jak segregować odpady.

Zachęcamy Mieszkańców Gminy Wyry do korzystania z platformy i logowania się do swoich danych. W związku z tym, że jest to nowa usługa czekamy na sugestie i uwagi ze strony Użytkowników korzystających z platformy jak działa i co należałoby ulepszyć na adres promocja@wyry.pl.  

powrót