Dzieje się w naszej Bibliotece

Dzieje się w naszej Bibliotece

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą  Gminnej Biblioteki i organizowanymi przez nią wydarzeniami. Mimo epidemii, sporo się dzieje!

#Zaczytanipolecają!

Gminna Biblioteka realizuje projekt #ZaczytaniPolecają!, polegający na pisaniu recenzji książek, które są później publikowane na stronie internetowej www.gbp.wyry.pl, Facebooku biblioteki oraz w miesięczniku „Wicie”. Hasło na sierpień brzmi: „Książka uczy, bawi, wychowuje”.

Z recenzjami z poprzednich miesięcy można zapoznać się na stronie internetowej biblioteki.

Konkurs fotograficzny "Przyłapani na czytaniu"

Przyłapani-na-czytaniu.png

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu i przesłaniu do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach jednej fotografii, na której autor zaprezentuje, że czytanie w domu, ale także w miejscach publicznych, to niewątpliwie przyjemny i atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu. „Na leżaku, na hamaku, nad morzem i na szlaku…”, czytać i „przyłapywać” innych na czytaniu można naprawdę wszędzie!

Do końca wakacji biblioteka czeka na Wasze konkursowe prace. Więcej informacji na stronie internetowej biblioteki www.gbp.wyry.pl.

Nagrodę główną – sesję zdjęciową w plenerze (do wyboru: rodzinną, narzeczeńską, indywidualną) – 20 zdjęć sponsoruje Kinga Kowolik – Przez obiektyw na świat. Jestem pozytywną, pełną energii osobą i staram się zarażać świat moim optymizmem. Kocham to co robię, przez obiektyw wyrażam swoje uczucia, na moich fotografiach staram się pokazać autentyczność, niczego sztucznie nie ubarwiam. Moje zdjęcia potrafią przykuć spojrzenie odbiorcy, zainteresować, wprawić w chwilę refleksji. To daje mi ogromne poczucie satysfakcji, wiarę, że to co robię ma sens – mówi o sobie fundatorka i realizatorka sesji zdjęciowej.

#Wirtualna#BibliotecznaAkademiaAktywnychiKreatywnych

Wirtualna #BibliotecznaAkademiaAktywnychiKreatywnych to miejsce spotkań on-line z kreatywną nauką, sztuką i zabawą przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania, pasje, chcą miło spędzić czas.

Projekt będzie realizowany poprzez nagrywanie przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrach filmików instruktażowych, w których będzie można poznać nowe techniki plastyczne, tajniki tworzenia rękodzieła i zdobienia przedmiotów.

Filmiki będą zamieszczane na fanpage'u Biblioteki na Facebooku w każdy pierwszy poniedziałek danego miesiąca.

Oby wirtualne spotkania wkrótce zmieniły się w spotkania twarzą w twarz w bibliotekach.

plakat.jpgPolska weekendowo

23 lipca rozpoczął cykl wydarzeń, które będą promowały walory historyczne, kulturalne, turystyczne różnych zakątków Polski wartych odwiedzenia. Spotkania będą prowadzone przez Kacpra Perkowskiego. Za nami już „Tajemnice Gór Sowich. Od Srebrnej Góry do Grodna”.

W niedzielę, 23 sierpnia, o godz. 19:00 biblioteka zaprasza na „Kielnią i pieśnią – słów kilka o warszawskim socrealizmie”. Po każdym spotkaniu proponuje zwiedzanie wirtualnych galerii zdjęć, wykonanych przez Kacpra Perkowskiego.

Na cykl „Polska weekendowo” biblioteka zaprasza 23 dnia każdego miesiąca o godz.19:00 na stronę www.gbp.wyry.pl lub FB Biblioteki.

Zbiórka dla polskiej szkoły we Lwowie

Zachęcamy do udziału w zbiórce artykułów szkolno-biurowych oraz środków czystości dla Szkoły nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie.

Akcja pomocy zainicjowana przez Michała Kopańskiego oraz Kacpra Perkowskiego trwa do końca sierpnia.zakrętki.jpg Dary można przynosić do Biblioteki w Gostyni przy ul. Pszczyńskiej 372 oraz Biblioteki w Wyrach przy ul Głównej 58.

NAKRĘĆ się na pomoc dla GOSI

Plastikowe nakrętki po napojach, mleku, kawie, kosmetykach, środkach czystości itp., można dostarczać do Bibliotek w Wyrach oraz w Gostyni.

Małgosia urodziła się 5 sierpnia 2009 roku. Jest dzieckiem o sprzężonej niepełnosprawności (nie widzi, nie chodzi, nie mówi, je tylko pokarmy rozdrobnione). Od 2018 roku jest podopieczną OREW Wyry. Z powodu padaczki została skierowana na indywidualne zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze. Dodatkowo uczestniczy w prywatnych zajęciach rehabilitacyjnych obejmujących: terapię ruchową, terapię wzroku oraz zajęcia logopedyczne.

Pieniądze zebrane ze zbiórki nakrętek zostaną przeznaczone na rehabilitację dziewczynki, a także na zajęcia na basenie.

Wirtualne spotkania z położną

Wszystkie mamy od 21 tygodnia ciąży mogą wziąć udział w spotkaniach online w każdy czwartek o godz. 15:00 lub 17:00.

Cykl prelekcji składa się z 20 tematów, które prowadzą położne z NZOZ Opieka Rodzinna w Tychach. Dodatkowo położne sprawują opiekę nad położnicą i jej maleństwem począwszy od powrotu ze szpitala do szóstego tygodnia dziecka.

Obowiązuje wcześniejszy kontakt telefoniczny z położną Magdaleną Welk: 696 496 322 w celu zapisania się na spotkanie.

Podaruj książkę bibliotece

Podaruj książkę bibliotece.png

Zgrana biblioteka

Zgrana biblioteka.png

Zachęcamy do odwiedzenia nowej strony internetowej naszej Gminnej Biblioteki www.gbp.wyry.pl. Znajdują się tam wszystkie bieżące informacje i najbliższe wydarzenia.

powrót

Kontakt z urzędem

Urząd Gminy Wyry
ul. Główna 133
43-175 Wyry
tel.: 32 32 56 800
fax: 32 32 56 809
e-mail: urzad@wyry.pl

Godziny urzędowania

 • Poniedziałek: 7:30 - 17:00

 • Wtorek: 7:30 - 15:30

 • Środa: 7:30 - 15:30

 • Czwartek: 7:30 - 15:30

 • Piątek: 7:30 - 14:00

Godziny otwarcia kasy

 • Poniedziałek: 8:00 - 16:30
  (przerwa od 12.00 - 13.00)

 • Wtorek: 8:00 - 15:00
  (przerwa od 12.00 - 13.00)

 • Środa: 8:00 - 15:00
  (przerwa od 12.00 - 13.00)

 • Czwartek: 8:00 - 15:00
  (przerwa od 12.00 - 13.00)

 • Piątek: 8:00 - 13:00

 

 • Konto bankowe:
  Bank Spółdzielczy Tychy
  Nr rachunku 81 8435 0004 0000 0000 6145 0001