CPK - spotkanie konsultacyjne już 2 lutego

Spotkanie projektantów i przedstawicieli Centralnego Portu Komunikacyjnego z mieszkańcami Gminy Wyry odbędzie się 2 lutego o godzinie 17.00 w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wyrach.

22 grudnia Gmina Wyry otrzymała materiały zawierające zakres planowanych wariantów nowej linii kolejowej nr 170. Trzy z proponowanych opcji trasy Katowice-Granica Państwa-Ostrawa przebiegają przez teren naszej gminy – linia zielona, żółta i pomarańczowa. Gmina Wyry kolejny raz wyraziła wobec tych planów kategoryczny sprzeciw. Wszystkie szczegółowe mapy dostępne są w zakładce „Dla mieszkańców”->„CPK”.

Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do wzięcia udziału w spotkaniu konsultacyjnym i wyrażenia swojego zdania na temat planowanej inwestycji, która w znaczący sposób może wpłynąć na przyszłość całej naszej gminy.

Plakat - spotkanie informacyjne

powrót