1686 mieszkańców podpisało protest przeciwko budowie linii kolei dużych prędkości w Gminie Wyry

Do wiadomości Wójt Gminy Wyry, 16 lutego, dotarł protest mieszkańców Gminy Wyry przeciwko budowie linii kolei dużych prędkości.

Protest, podpisany przez 1686 osób, trafił na ręce Marcina Horały – Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Do wiadomości otrzymają go również m.in.: Prezydent RP Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, posłowie i senatorowie, władze województwa śląskiego, Zarząd CPK Sp. z o.o., Rada Nadzorcza CPK Sp. z o.o., Egis Poland Sp. z o.o., Egis Rail Sp. z o.o. oraz IFL-Geotechnika.

Przypomnijmy, że protest powstał z inicjatywy mieszkańców ul. Zawodzie i Pszczyńskiej i przez ponad 2 tygodnie wyłożony był w kilkunastu punktach naszej gminy (sklepy, piekarnie, kościoły). Wolontariusze chodzili również po domach, żeby dotrzeć do jak największej liczby osób. Zebranie podpisów 20% mieszkańców naszej gminy, w tak krótkim czasie, świadczy jednoznacznie o zgodzie co do tego, że nie ma miejsca dla szybkiej kolei w Wyrach i Gostyni!

Protest mieszkańców - pismo (1).jpgProtest mieszkańców - pismo (2).jpg

powrót